Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lelki, mentális problémákra...

Lelki, mentális problémákra mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

Az alábbiakat tapasztalom magamon hosszabb-rövidebb ideje, ezekre szeretnék megoldást, mert egyre elviselhetetlenebb és gyűlik bennem a fájdalom:

- Elengedés képtelenség, se veled - se nélküled kapcsolatban vagyok. Vagy elengednem kellene a másikat vagy elfogadni, tolerálni a dolgait, amik miatt szakítottunk (legfőbb ok a munkamániája)

- Depresszióra való hajlam, egy-egy apróbb negatív hatástól magamba fordulok, borúsnak, szürkének látom a világot, illetve heves érzelmi reakcióim vannak, "ingadozó" lelki állapottal. Minden túlreagálok, mindent magamra veszek, rágódom minden apróságon.

- Önbizalomhiányom van, nem érzem magam egyenrangúnak sok esetben a többiekkel, valamiféle alsóbbrendűségi komplexusom" lehet szerintem. Nehezen állok ki (főleg több ember elé), ha a véleményemet kell elmondanom, úgy érzem, nem kezelnek egyenlő félnek sok helyzetben

- Anyával nagyon feszült kapcsolat, állandó jellegű veszekedések, mintha a kettőnk jelleme nemes egyszerűséggel összeférhetetlen lenne.. ez nagyon kihat rám szerintem.


Esetleg tudtok valami megoldást? Bármi ötletet várok, pszichológus, kineziológus stb...


Ha van konkrét szakember, akit ajánlanátok, annak az elérhetőségét is szívesen várom. Bp-n elsősorban.


Köszönöm!


21 L


2019. júl. 29. 15:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Pszichológus segíthet Rajtad is, illetve családterápiával az Anyukáddal lévő kapcsolatotokon is + gyógynövények pl.

valeriana, citromfű, levendula, közönséges orbáncfű, komlótoboz tabletta/tea ami hathat.

Az önbizalom hiányra pedig csak annyit tudok mondani, hogy nem vagy ,,alsóbbrendű", ugyanúgy értékes ember vagy mint bárki. Ha félsz is állj ki a véleményed mellett, legyen véleményed. Ha nincsenek barátaid/pasid, irány ,,gyűjteni" :) , az biztosan segítene.

Bp.-i pszichológusokat nem ismerek, de sok van, kutakodj egy kicsit a neten ki a legszimpibb.

2019. júl. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyértelműen pszichológust tudok javasolni, nekem rengeteget segített hasonló háttérrel.
2019. júl. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Jó pszichológust javaslok, konkrét személyt nem tudok ajánlani, mert nagyon messze vagyok Pesttől, de szerintem is érdemes lenne elkezdened egy terápiát. nekem hasonló problémákkal már pár alkalom is érezhetően segít, persze a vége még nagyon messze van, de minden alkalom után nyugodtabbnak, kevésbé elcs.szettnek és dolgokra képesnek érzem magam legalább egy darabig, ha fogalmazhatok ilyen furán. És kezdetnek ez nekem már sokat számít.
2019. júl. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!