Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kényszerbetegségből való...

Kényszerbetegségből való szabadulás?

Figyelt kérdés

21f vagyok február óta súlyos kényszerbeteg.

Járok pszichológushoz/pszichiáterhez de nem érzek nagy változást.

Mi az ami segitene letenni?

megnéztem már nagyon sok videót rengeteg irást olvastam ezzel kapcsolatosan de semmi esélyt nem látok hogy kikerüljek ebből.

Állandóan berögzül egy kényszergondolat amin hetekig kattogok és mikor kikerülök belőle ismét jön egy másik ilyen negativ gondolatok.. ördögi kör amiből nem tudok kiszállni.


aki már megélte ezt tudna ebben segiteni hogyan tegyem le ezt?nagyon megköszönném ha PM-be tudnátok segiteni!



2019. aug. 4. 19:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Férjemnek volt OCD-je, tinédzserkorában kezdődött és neki nagyon sokat javult pszichológussal folytatott pszichoterápián, meg Hellinger terápián, de oda nem ment sokat, csak amikor a pszichoterapeuta ajánlotta. Viszont teljesen sajnos nem múlt el, mindig amikor felizgatja valami, akkor vannak mérsékelt tünetei.
2019. aug. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg a hipnoterapiat kiprobalhatnad
2019. aug. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Szia, én nagyon sokat küzdöttem ezzel és még a mai napig is észreveszek dolgokat. Volt két próbálkozásom a gyógyulás felé, az első az volt amikor dühből próbáltam legyűrni. Ez annyiból állt, hogy elegem lett az összes rituálémból abból hogy hülyét csinálok magamból. Na így gyorsan visszaestem de ez még az elején volt, tehát működhet. A másik tanácsom és próbálkozásom a megbékélés és felismerés. Ekkor tudatosult bennem, hogy valami mással van probléma és hogy azok a dolgok amelyeket teszek nem segítenek és a gyökerét kell megkeresni. Amik nap mint nap nyomasztanak nem számítanak. Gondold végig hogy mi lehetett a kiváltó ok, ajánlom Popper Péter kényszer (azt hiszem ez a címe is) előadását. Ha sikerül rájönnöd arra, hogy mi állhat a háttérben szépen lerázhatod magadról az egészet. Én gyógyszer és pszichológus segítsége nélkül dolgoztam fel , de biztosan nem voltam annyira súlyos eset.
2019. aug. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%
Istenem, szegenyke! Ha megirod pontosan mik a kenyszereid, szivesen segitek!
2019. aug. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szia! Keress kognitív víselkedésterapeutát, aki dzorongásodokra specializálódott ne sima pszichológust, mert ők nem értenek ennek a kezeléséhez.
2020. márc. 23. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!