Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kényszerbetegségből meg lehet...

Kényszerbetegségből meg lehet gyógyulni?

Figyelt kérdés

Értelmes ember vagyok lassan 2 diplomával, van családom és egyszerűen tökéletes a életem, leszámítva, hogy kényszerbeteg vagyok. Félek attól, hogy rosszat teszek ezért mosogatok sokat, kezet mosok ismétlek dolgokat stb....évek óta próbálok "jobb" lenni, de rosszabb lesz. Férjem tud erről. Kisebb koromban is volt iylenem, de abból "kinőttem" 15 éves koromra, ha fogalmazhatok így.(folyamat piszkáltak, kisebb koromban akkor lettem iylen...tehát sajnos lehet , ha akkor nem piszkálnak és nem csúfolódnak nem lennék iylen)

5 évig semmi gondom nem volt....aztán egyetemre mentem és stressz (gondolom) hatására újra előjött....

gyerekeket is szeretnénk, de ha pl elmennék orvoshoz, úgy felírna gyógyszert, viszont úgy nem akarok terhes lenni. Nem vezethetnék autót, nem ihatok semmi alkoholt se......van akinek sikerült egyedül megoldania ezt a betegséget?

(igen ez betegség, ha valaki ebbe beleköt....ez oylan mintha azt mondanád egy súlyos betegnek, hogy gyógyulj meg magadtól-de akinek nincs

ilyenje sose fogja érteni)



2016. szept. 7. 14:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen, meg lehet gyógyulni.

Pszichoterápiával például, legelterjedtebb a kognitív viselkedésterápia, biztos vannak még terápiák amelyek segíthetnek ezesetben.

Ha pszichoterapeutához mész, nem fog gyógyszert felírni.

2016. szept. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A viselkedésterápia valóban jó, de a kognitív nagyon hosszadalmas, röviden meg kevéssé hatékony.

Inkább a hipnobehaviorista módszert javasolnám.

2016. szept. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Milyen érdekes, hogy az "ilyen" szóban mindig fordítva írod az ly betűt. Észrevetted?
2016. szept. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
bocs, igen, mert gyorsan írtam :D elnézést kérek, sokszor úgy esik kezemre és nem javítottam :)
2016. szept. 8. 13:11
 5/6 anonim ***** válasza:
Ki lehet gyógyulni belőle, az tuti, de még én se találtam meg a módját..
2016. okt. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

OCD-t ritkábban gyógyítanak meg sima pszichoterápiával.

Ez nem arról szól, hogy egy múltban feldolgozatlan sérelmet kell a felszínre hozni.

Az OCD az agyban felborult neurotranszmitterek működését jelzi, leginkább a szerotoninét.

Nem sokat ér egy relaxációs technikával, ha abszurdabbnál abszurdabb kényszergondolatok öntik el az elméjét.

Mindenképpen gyógyszeres kezelést kíván, jól tudom, évek óta benne vagyok én is, és antidepresszáns nélkül képtelen vagyok a normális életvitelre.

Magában természetesen nem elég. Ha van lehetőség arra, hogy gyógyszeres kezelést és pszichoterápiát kombinálj, az már garantált siker szinte. :)

Sajnos sok embernek ez nem adatik meg, vagy ha igen, akkor a szakember olyan, amilyen. :(

Nekem mostanra sikerült elérnem azt a pontot, hogy ilyen téren talán már most sínen vagyok, lassan el fog kezdődni a gyógyulásom

2016. nov. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!