Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez most depresszió? Hogyan...

Ez most depresszió? Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Előre leírom, hosszú lesz és kérem, nagyon kérem...hogy aki csak azért jött hogy lehülyézzen stb az most az egyszer bírja ki és álljon tovább szó nélkül.. köszönöm


Szóval a helyzetem: egész életemben voltak hangulatingadozásaim, voltam hetekig nagyon magam alatt, aztán megint minden rendben volt, fiatal tini koromban pánikrohamok illetve folyamatos szorongás miatt több pszichológust is megjártam, de különösebb eredménye semminek nem volt.

Most 21 vagyok. Mondhatni az életem tökéletes. Egy külföldi egyetemen tanulok 2 éve, még 2 van hátra. Szeretem csinálni, vannak barátaim, a családom támogat. Idén tavasszal a csoda is megtörtént: az első nagy szerelem. 2 éve halálosan szerelmes voltam a férfiba, aki mellesleg a tanárom is volt, végre randizni is kezdtünk majd összejöttünk. Nos, ő csodálatos. Az egy igazi lovag, olyan akiből ma már nagyon kevés van, meg sem érdemlem annyira jó hozzám.

Hogy akkor mégis mi a gond? Jó kérdés. Amióta komolyabb a kapcsolatunk, szó szerint úgy érzem mintha minden fájdalmát magamba szívtam volna. Ő a nehéz múltja után kezd felgyógyulni, én, a mindig vidám és mosolygós lány viszont szó szerint haldkolom. Plusz, ő októbertől másik városban kapott munkát szóval távkapcsolat lesz.. nem egy lehetetlen távolság, és nem is marad így örökre a dolog, viszont úgy érzem összeroppanok a dolog súlyától, hiába bízom benne maximálisan.

Szóval nem tudom, hogy csak ennyitől vagy mi mástól érezhetek így, de.. hónapok óta szinte minden nap sírok, rengeteget, magam sem tudom megmondani miért. Egyre kevesebbet, az utóbbi napokban semmit nem eszem, pedig mindig jó étvágyam volt. Nincs erőm felkelni az ágyból, borzalmas hát és fejfájás gyötör, nem lelem már örömömet a sportban amit 4 éves korom óta űzök, nem érzem jól magam a barátaim körében.. úgy érzem nincs jövőm, néha azt hogy az élet szimplán nem is nekem való, mert csak csalódást okozok mindenkinek. Nagyon félek attól is, hogy a barátom hamarosan rájön, hogy nem vagyok olyan nagyszerű lány, mint amilyennek ő lát és elhagy majd.. úgy érzem számomra nem tartogat már semmit az élet.

Szégyellem is magam.. úgy érzem egy elkényeztetett unatkozó lány vagyok aki jódolgában nem tudja mit kezdjen magával.. én próbálom nem átadni magam ennek a szenvedésnek, tényleg, de úgy érzem teljesen eluralkodik rajtam. Nem tudom, hogyan tovább, de nem akarok így élni, egész nap sírva stb..

Ti elmennétek a helyemben pszichológushoz? Nincsenek jó tapasztalataik kiskoromból, ezért nem akarok rögtön odarohanni, félek ennyi “panasszal” csak kinevetnének


Köszönöm ha végigolvastad. Kérlek, akármi is a véleményed rólam, legalább kulturáltan, lek*rvázás és egyebek nélkül írd meg



2019. aug. 6. 15:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem depresszió mint betegség, hanem egy előrevetített szerelmi bánat, egyfajta gyász, mert már nem lesz olyan, mint volt. Félsz, hogy elveszted a boldogságforrásodat.

Hogy jut ilyen eszedbe, hogy a pszichológus kinevet? (Mellesleg az is hogy jut eszedbe, hogy bárki itt téged lek*rvázna azért, mert szerelmes vagy?) Már csak a pénz miatt se fog, hiszen belőled él. Meg különben sincs az az emberi probléma, ami nevetésre adna okot. Ha neked jól esik egy szakemberrel kibeszélni és van is rá pénzed (elég lesz egy pár alkalom), akkor mért ne mennél el. Megkönnyebbülsz, tudatosulnak, helyükre kerülnek benned az érzelmek, jobban érzed magad.

2019. aug. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2019. aug. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm:)

Sajnos amikor 11-12 évesen pszichológushoz vittek, előfordult, hogy még a doktornő is csak nevetetett, hogy minek vagyok itt majd kinövöm a gondjaimat..

Illetve sajnos itt is olvasgattam más válaszokat, az enyémnél jóval nagyobb gondokkal rendelkező emberek kaptak olyan válaszokat olyan stílusban, hogy már attól depresszióba lehetne esni

2019. aug. 6. 15:48
 4/8 anonim ***** válasza:
73%
Ha egy pszichológus kinevetett, akkor súlyos szakmai hibát követett el. Biztos pszichológus volt, nem valami orvos?
2019. aug. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Orvos is és pszichológus is.. mindkettőjük “nagy név” egy neves helyen:(
2019. aug. 6. 16:53
 6/8 Nemonti válasza:
68%
Amit leírtál, nekem sajnos depressziónak tűnik, amit szerintem kezelni kell egy pszichiáter segítségével, aki felállít egy terápiát, súlyosságtól függően akár gyógyszerrel.Ez egyfajta kór, akár úgy is vehetjük mint egy vírusos betegséget csak itt az elménk beteg. Eltorzítja a valóságot, elsötétíti előtted a világot az elméd, mert most pihenni akar egy kicsit mert túl stresszes voltál vagy trauma ért, de kérlek NE AGGÓDJ, meg fogsz gyógyulni lehet hogy hirtelen lehet hogy kicsit elhúzódva, de meg fogsz! Kérj minél hamarabb segítséget szakorvostól, vegyél ezzel foglalkozó könyveket, amik segítenek mert a gyógyuláshoz TE is kellesz, de nem úgy, hogy ostorozod és bántod magad, mert azzal nem használsz semmit. Te egy értékes ember vagy,fiatal ezt leszámítva egészséges aki előtt ott áll egy hosszú csodálatos élet.
2019. aug. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Eszedbe ne jusson gyógyszert szedni, eszedbe ne jusson pszichiáterhez menni egy szerelmi bánat és önbizalomhiány miatt! Csakis pszichológushoz!

A pszichológus is meg a pszichiáter is kinevetett egyszerre? Ez így nem hangzik túl valószínűnek. Milyen problémával mentél oda?

2019. aug. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

7-es: tinikoromban folyamatosan szorongtam, a stressztől állandóan hányingerem volt, nem ettem, nem aludtam, rontottam a suliban stb

először pszichológushoz küldtek a szülővárosomban aki azt mondta, hogy ezt majd kinövöm stb.. aztàn szegedre küldtek pszichiáterhez aki azt mondta hogy csak hazudom a tüneteket hogy figyelmet kapjak

2019. aug. 8. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!