Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért tőlem várja mindenre a...

Miért tőlem várja mindenre a választ a pszichológus?

Figyelt kérdés
Holnap megyek megint, már két hónapja járok. Az alap problémám az, hogy mindenen rágódom, szorongok és emiatt depresszív a hangulatom. Elmentem hozzá, eleinte okos dolgokat mondott, de konkrétan 2 hete minden nap rosszul érzem magam, szorít a mellkasom, sírnom kell, ideges vagyok és nem tudok aludni, és amikor ezt közlöm vele, csak bámul és kérdezgeti, hogy vajon mi okozhatja ezt? Hát mi? NEM TUDOM. Kitöltöttünk kétféle pszichológiai tesztet korábban, nem vagyok depressziós, de szorongásom van. Amúgy segített változtatni a hibás szemléletemen sokat, de ezek a rossz érzések nem a legkellemesebbek. Tegnap is pl. jó programokban volt részem, a hobbimnak éltem, moziban is voltam, mégis egész nap keserves érzésem volt. Nem jó így élni. De azzal nem fog segíteni, hogy 3x rákérdez arra, hogy vajon mi lehet a bajom...?
2019. aug. 6. 21:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért várja tőled a választ a kérdésre, mert azt szeretné, azt akarja elérni, hogy saját magadtól jöjj rá arra, hogy mi okozza a problémáidat. Tulajdonképpen ő ezzel segít rajtad, segít rámutatni a probléma gyökerére. S ha ezt megtalálod, úgy segíteni tudsz magadon.
2019. aug. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Így van ahogy az első írta. A pszichológusnak nem az a feladata, hogy megmondja mit csinál és hogyan oldd meg a gondjaidat, hanem segít feltárni a problémákat és ugyanígy rávezet a megoldásra.
2019. aug. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%

Ezzel csak az a bibi, hogy nem minden mentális problémát az okoz, hogy valami "problémánk van". Sőt.

Ennek (is) szervi oka van, a "lelki" ok az már legfeljebb csak a szikra, vagy a katalizátor. Úgyhogy pszichiáterrel jobban jártál volna a hosszú órák trécselése helyett.

2019. aug. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha pszichiáterre lenne szüksége, akkor a pszichológus már tovább küldte volna.
2019. aug. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sztem ez így elég röhelyes ha úgy kérdezi meg vajon mi bajod van... A pszichológusnak rá kéne vezetni jó kérdésekkel és kideríteni mi a gond veled. Nem pedig nyitott kérdést féltenni.

Amúgy ajánlom hogy próbáld ki Schüssler só kálium phosphirucum-ot, nekem segített átmenetileg az általad említett tünetek csökkentésére. Sőt ok nélkül volt jó hangulatom, még egy nehéz nap után is. Bár csak addig tartott amíg szedtem..

2019. aug. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!