Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez az eset mennyire súlyos?

Ez az eset mennyire súlyos?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy el kellene vonatkoztatnom. Általában ez a technika működik nálam, szorongok, kényszergondolataim vannak és elkezdek valamit csinálni, de most nem segít. Egyszerűen extrémen pörög az agyam, mintha be lennék speedezve, pedig soha nem drogoznék, még egy darab nyugtatót is félek bevenni. :(

Erős kényszergondolataim vannak, pánikrohamom, folyamatosan járkálnék oda-vissza, valami nem jó, és nem tudok megnyugodni. Sőt még érzek egy kis derealizációt is, és attól félek, hogy megőrülök.

Ti ilyenkor mit csináltok? Mennyire súlyos az esetem?

A kényszerépek folyamatosan a fejemben vannak, hiába próbálok elvonatkoztatni.

A nyugtatóktól pedig nagyon félek, meg az antidepresszánsoktól is. FOgok járni terápiára, de csak szeptembertől-

24/L


2019. aug. 10. 03:00
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Kényszergondolatai sok embernek vannak, a terápia meg fog tanítani miként hagyd figyelmen kívül ezeket.

Próbálhatod a mindfulness-t is (Youtube-n vannak videók), vagy agykontrollt, hasonló relaxációt.

2019. aug. 10. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem tűnik extrémnek. Nekem okozott már a betegségem OCD-t, ha úgy érzed ez segítene, írj privátot, leírom nekem mivel járt pontosabban.


Nyugi, semmiképp sem vagy örült, ez is az állapot része, hogy úgy érzed mintha megörülnél.


Benzókkal jól teszed ,hogy nagyon vigyázol, csak akkor éri meg szedni, ha anélkül az ember képtelen már lassan létezni is. Akkor is a lehető legkisebb dozist, a lehető legrövidebb ideig kell szedni. Antidepresszánst szoktak még OCD-re adni, nyilván itt is fennáll, hogy ha lehet inkább egyéb megoldást választ az ember, viszont nem az ördögtől való dolog. Ha a nem szedése borzalmas kinokkal jár, akkor még a gyógyszerrel is jobban jársz.


Amúgy tévhit, hogy minden esetben lelki eredetű lenne, és ha nem az, akkor sajnos muszáj valamit szedni, mert kémiai szinten van vmi felborulva a szervezetben olyankor.

2019. aug. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!