Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A gyári munkának az unalmától...

A gyári munkának az unalmától és monotonitásától tényleg romlik az elmém állapota vagy normális amit csinálok?

Figyelt kérdés
Szóval diákmelósként dologozom egy gyárban és borzasztóan unalmas a szalag mellett. Nem lehet sem zenét hallgatni, sem telefont használni. Szó szerint mást nem lehet csinálni. Elmegyek a wc re sokszor ahol picit tudok telefont nyomkodni amíg a gép legyárt annyit amitől megtelik a szallag. Viszont ezt nem tudom mindig megtenni és sokszor gondolkodok minden félén (úgymond képzelgek) és ezzel szórakoztatom magam. Viszont egyre többet beszélek közbe magamban és ma már odáig fajult, hogy idétlen hangokat adok ki a magam szórakoztatására is. A legdurvább, hogy ezt sokszor a wc-n is és olyankor csak néznek rám nagy kerek szemekkel.nyilvánvaló, hogy ez a túlzott monotonitás nagyon nem jó nekem, de az lenne a kérdésem, hogy valóban károsítja az elmém (mert cseppet úgy viselkedek mint akinek nem ép az elméje.)? Illetve ha igen akkor véglegesen?

2019. aug. 12. 23:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem károsítja. Ha valaki így viselkedik mint te, az gyári monoton munka nélkül is így viselkedne.

Dolgoztam gyárban 6 éven át. Igen, unalmas, monoton, de ettől még senki nem kattan be. Én munka után tanultam, olvastam. Munka közben zenét hallgattam, vagy rádiót. Sikeresen lediplomáztam. Jelenleg is monoton munkát végzek egy laborban gyógyszerészként.

2019. aug. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tehát ezzel azt feltételezed hogy amúgy is ilyen vagyok? Nyilván előfordul hogy magamba beszélek de csak egészséges mennyiségben.
2019. aug. 12. 23:43
 3/6 anonim ***** válasza:
Már károsult vagy, mert a teló, már fúggôvé tett és csak azon agyalsz, mikor már nyomkodhatod a ketyerét.
2019. aug. 13. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, amúgy is ilyen vagy. Az aki észre sem veszi, és magában beszél, hadonászik. Fel sem tűnik neked, hogy kényszeres viselkedési gondjaid vannak. Napi szinten látni normális embereket akiknek fel sem tűnik, hogy pl:

- beszélgetnek magukban

- nevetnek vagy látszólag vitáznak magukban

- ütögetik magukat( ez akkor fordul elő, amikor valami nem úgy sikerül vagy alakul pL. munkahelyen)

- tördelik a kezüket folyamatosan.

. kányszers mozást csinálnak. Pl: lábdobogás, térd ütögetése.. csettingetés, fura hangok kiadása.


Ezeket a kényszeres viselkedéseket kéne korrigálni, mert ha nem teszed egyre gyakoribb, hangosabb, furább lesz. Az emberek meg joggal fognak idiótának nézni, mert fogalmuk sincs, hogy egy látszólag normális kinézetű, kultúrált megjelenésű ember a buszmegállóban miért nyeírt mint egy ló, vagy miért veszekszik a szemetes kukával..

Ez nem a gyári meló hibája.

2019. aug. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A gyári szalagos meló eleve nem embereknek, hanem még állatoknak se való. Rabszolgasors. Igen, teljesen kikészíti az idegrendszert. Zombivá tesz.

Nem csodálkozom,hogy a tünetek már jelentkeznek.

2019. aug. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Azért azt megjegyezném hogy nem függök a telefontól. Egy jó könyv, vagy éppen a rádió de akár az evés, ivás is elég löketet tudna adni munkaidőben, de egyik sem lehetséges. Ez nem feltétlen a telefonról szól, de az van kéznél, ami képes lekötni a figyelmem azok közül amiket fentebb felsoroltam. Annyira pedig nem káris az elmém, hogy ne tűnt volna fel, hogy olyan dolgot próbálnak a számba rágni, ami nem igaz. Rengeteg pszichológiát tanultam régebben és ezt manipulálásnak hívják ami az illetőben való kételyek felerősítésén alapszik. Próbálok rájönni, hogy az unalom és a szabad akarat elnyomása milyen hatással van az elmémre. De alapvetően amikor nem unatkozom, akkor nemcsinálok semmi abnormális dolgot. Igazából olyan érzés ez az egész munka mintha nem is én lennék. Hasonló az önkívületi állapothoz, azzal a kivétellel, hogy én irányítom a mozdulataimat. Szóval nem hinném hogy őrült vagyok.
2019. aug. 13. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!