Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges az, hogy egy lány...

Lehetséges az, hogy egy lány 17-18 éves korában Asperger-szindrómája előjöjjön/kialakuljon?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, sokat olvastam az autizmusról stb, és kezd gyanús lenni nekem, eddig nem vettem eszre rajta, de a suli vége óta nem találkoztunk, csak tegnap, azóta ezen gonfolkodom. Olvastam, hogy végeztem egy kísérletet közel 2 millió gyereken, 22 ezer volt közülük Autista vagy Aspergeres, és a 81%-nak genetikai úton, de a maradék 19%-uk környezeti változásoktól... lettek.

De közben azért van bennem ketely, mert egyrészről szerintem ennem kiskorában meg kellett volna látszódni. Bár, mesélte, hogy egy évet maradt az oviban, mert hadart és artikulációs próblémák voltak, és a közösségben sem találta sosem a helyét. Néha próbált szerepet felöltenie, nem sikerült. Elég jóban vagyunk, de más barátai nem is igen vannak.



2019. aug. 13. 22:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Engem is 17 évesen diagnosztizáltak. Visszatekintve mintha régebben is lettek volna árulkodó jelek, de mindig betudták annyival, hogy csak kicsit furcsa vagyok. Aztán később a nővérem olvasott róla, miután mondta én is utánanéztem, és elkezdett érdekelni a dolog, szóval elmentem pszichiátriára, és meg is kaptam a diagnózist.

Egyébként szerintem elmondhatod neki a gyanúdat, de csak óvatosan, te ismered, nem mindenki reagál úgy erre mint például én, mert én konkrétan örültem, amikor kimondták, hogy aspergeres vagyok.

Azért szerintem jó, ha elmondod neki, mert akár így találhat magával kapcsolatban valamelyik kérdésére választ is. Nem is muszáj vele elmennie orvoshoz, hiszen az írásodból is úgy veszem le, hogy nincs igazán emiatt semmi hátránya vagy problémája.

Igazából nekem se komoly, szerintem első ránézésre meg sem mondaná az ember. :D Mindennapi életben talán az okoz problémát, hogy például idegenekkel nehezen tartok szemkontaktust, meg nem mindig ismerem fel az érzelmeket, mimikákat az emberek arcán. Ezek amúgy simán tanulhatóak, szóval ha kicsit megerőltetném magam biztos menne.

Amúgy maximum azért lehet érdemes diagnosztizáltatni, mert az ember így különböző támogatásokat zsebelhet be. Például én ingyen utazhatok Bp-n belül, azon kívül 90%-os kedvezmény jár, volt parkolókártyám, ami ugye ingyenes parkolást biztosított, ezen kívül a magasabb összegű családi pótlék is jár.

Egyébként ha bármi kérdésed van, nyugodtan írj privátot, megpróbálok tőlem telhetően rá válaszolni. :D

2019. aug. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Mihamarább próbálom neki elmondani!
2019. aug. 14. 09:08
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Olyan lehetséges, hogy a korábban jól kompenzált Asperger-szindróma erős stressz hatására előjöjjön.
2019. aug. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!