Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofrénia okozhat kényszerbe...

Skizofrénia okozhat kényszerbetegséget?

Figyelt kérdés
Év elején elég durva volt, kényszergondolat meg kényszercselekedeteim lettek. Frontin újra szedése, nem segített rajtam. Pszichiáter orvosomnak elmondtam, mi bajom van. Skizofréniámra kapott gyógyszer adagod felemelte vagyis erősebbet kaptam. X hónapra elmúlt a kényszergondolat meg kényszercselekedet. Nyár előtt megbeszéltem az orvossal hogy majd szeptemberbe megyek vissza kontrollra. Nyáron megint vissza jött a kényszeresség, ez már nem annyira durva mint év elején volt. Utána olvastam interneten kényszerbetegségről. Azt írják ssri antidepresszáns szedésével lehet kigyógyulni. Az helyzet régóta szedek, antidepresszáns meg újra frontin mégis kényszerbetegségbe szenvedek jelenleg. De skizofréniámra kapott gyógyszer adag felemelésével, pedig valamennyit javult állapotom. Olyan létezik a skizofrénia okozza kényszerbetegséget?

2019. aug. 14. 11:30
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem simán elképzelhető, ha van valamilyen hiedelmed, téveszméd, ami ellen a kényszeres cselekedettel próbálkozol védekezni. Pl. fenyeget egy hang, hogy ha nem teszel így vagy úgy, akkor annak következményei lesznek. Ezért aztán kialakul a kényszer.
2019. aug. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!