Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Személyiségzavar? Depresszió?...

Személyiségzavar? Depresszió? Skizofrénia? Mi bajom lehet?

Figyelt kérdés
Már évek óta nem érzek semmit, teljesen üres vagyok belül és az érzékeim is eltompultak.Gyakran érzem úgy mintha csak egy lélektelen test lennék,egy gép.Állandóan lehangolt,melankolikus és fáradt vagyok,akármennyit alszok, mindig ugyanolyan fáradt vagyok. Az időérzékem is torzult,nagyon gyorsan telnek a napok,hetek,hónapok.Állandóan a képességeim alatt teljesítek.Kerülöm az emberek tárasságát (legfőképp a hangos,extrovertált embereket),bár vágyok barátokra illetve párkapcsolatra,de nem vagyok képes elviselni az embereket magam körül,mivel egész nap be vagyok gubózva a gondolataimban,a fejemben élek és nem szeretem ha az emberek kirántanak a belső világból. Régebben nagyon szorongtam ha egy ismeretlenhez hozzá kellett szólnom, vagy ha egy eddig számomra ismeretlen helyzettel találkoztam.Régen sokszor azt hittem,hogy az emberek rólam beszélnek a hátam mögött, vagy ha buszon utaztam és valaki nevetett mögöttem akkor biztos rajtam nevet és ez nagyon díszkomfortossá és idegessé tett. Manapság akkor érzem ezt,ha valaki ránéz (bár be kell vallanom,hogy kissé excentrikusan nézek ki).Nem tudom tartani a szemkontaktust. .Gyakran mondják,hogy nem figyelek a környezetemre. Nem tudok koncentrálni és a memóriám is rettentően rossz. A szociális és az emocionális kompetenciám átlag alatti. Gyakran előfordul,hogy nem tudom,hogy hogyan folytassak egy beszélgetést, vagy,hogy hogyan reagáljak bizonyos szociális ingerekre,félénk vagyok az emberek között. Nincs motivációm semmihez sem és semmi sem érdekel, semmit sem tudok élvezni és nem érzek örömöt.Létezésem minden perce csak kínlódás. Szerintetek mi bajom lehet? Mindenképpen érdemes szakemberhez fordulnom?

2019. júl. 15. 16:29
 1/6 anonim ***** válasza:
61%
Fordulj szakemberhez! Háziorvosod tud beutalót adni
2019. júl. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%
Menj pszichologushoz vagy pszichiáterhez, rengeteget fognak segíteni. Az tuti h ez nem skizofrénia, depresszionak tnik vagy hangulatzavarnsk, szorpngással, nagyon szépen kezelhető.
2019. júl. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Én nem tudlak diagnosztizálni, de szinte ugyanezt érzem, nekem személyiségzavarom van. Ezt csak szakember tudja megállapítani, mindenképpen keress fel egyet!

2019. júl. 16. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A helyedben első körben inkább elmennék egy vérvételre mert pl. Egy vérszegénység vagymás fontos vitamin hiánya is okozhat érdekes mentális tüneteket. Ami nagyon könnyen kezelhető. Ha minden rendben van még mindig jöhet a pszichológus. De ha ilyen gondod van akkor hiába jársz oda nem fog segíteni.
2019. júl. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ez érdekes,én is így érzem magam pontosan,kivéve a fáradtság.már kb 15-20 éve.egyre csak rosszabbodik.Ha történt valami,voltál orvosnálés megállapított valamit szólj,ha van értelme.Mert akkor talán én is megvizsgáltatom magam.
2019. júl. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Néhány tünet amit felsoroltál, nem is igazi tünet hanem csak disszociálsz olyankor (én is szoktam /bpd,skizom vagyok/)

Ez akár skizofrénia vészjelei IS lehetnek!! de akár depresszió is.

2019. júl. 18. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!