Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki szociális fóbiás fiatalon...

Aki szociális fóbiás fiatalon az egész életében az is marad?

Figyelt kérdés

Le lehet küzdeni?

Szorongás megmarad?



2019. aug. 17. 02:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül. Egyénfüggő. Természetesen le lehet küzdeni, ki lehet gyógyulni. Megfelelő pszichológus sem árt hozzá. A szorongás a legtöbb esetben megmarad, de gyógyszerrel és/vagy terápiával tünetmentessé lehet válni.
2019. aug. 17. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Fiatalon, vagy gyerekként még lehet esélyed a leküzdésére.
2019. aug. 17. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Felnőttként is lehet esély a változtatásra. Gyakorlással, napi szintű tudatos odafigyeléssel, tapasztalt pszichológus segítségével...
2019. aug. 17. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Huszon éves vagyok
2019. aug. 17. 11:45
 5/8 A kérdező kommentje:
Szorongás csak gyógyszerrel múlik el?
2019. aug. 17. 11:46
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem, napi szintű tudatos gyakorlással, beszélgetéssel, szorongásoldó technikák alkalmazásával.
2019. aug. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Le lehet küzdeni!

Ami fontos: fogadd el magad olyannak, amilyen vagy, a szociális fóbiáddal együtt! Ez az első lépés a változáshoz. Aztán szép lassan vonódj be társas eseményekbe, kezdd könnyebbekkel, amikor csak egy-két emberrel kell együtt lenned. Ne félj felvállalni magad! A többi ember nem azért van, hogy elítéljen.

Nekem így sikerült.

2019. aug. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem nem sikerült.
2019. aug. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!