Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak, egyre jobban...

Mit csináljak, egyre jobban romlik a mentális állapotom?

Figyelt kérdés
Jelenleg van nekem nagy mentális gondom. Eleinte nem foglalkoztam vele. Mert úgy voltam vele, elfog múlni magától. Ahogy telnek hetek. Egyre romlik az állapotom. Ott tartok már, este pár órát tudok aludni vagy egész éjjel nem alszok. Hiába szedem a frontin napi 3-szor, csak a pánikbetegséget szüntette meg. Utána néztem interneten mi lehet ez. Tüneteim pontosan megegyezik: Kényszerbetegség & kényszercselekedet betegségre. Kértem ma időpontot az pszichiáter orvoshoz és majd szeptember 20-ra kaptam időpontot. Mondtam a telefonban addigra nem bírnám ki és nem lehet korábbi idő pontot kérni. Azt mondták hogy nem lehet. Így meg most mit csináljak? Szenvedjek tovább? Nem akarom olyan súlyosra váljon az állapotom, hogy kórházba kerüljek. Hogyan tudnám enyhíteni betegséget, ne romoljon tovább az állapotom? Addigra kibírjam hogy időpontra elmenjek az orvoshoz.

2019. aug. 23. 12:15
 1/9 anonim ***** válasza:

Milyen kényszerbetegséged van?

Van, aki 3x bezárja az ajtót, mielőtt elmegy otthonról. Azzal simán lehet élni.

Szerintem a pszichiátriát felejtsd el, pánikbetegségre Frontin????

2019. aug. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Esetleg egy magán pszichológus/pszichoterapeuta?

Az alvást meg kellene oldani, hogy jobban menjen. Esetleg elalváshoz nézz relaxációs/ASMR videókat, amelyek elterelik a figyelmedet és elálmosítanak annyira, hogy már nincs kedved agyalni.

Próbáld meg ez mondjuk:

[link]

2019. aug. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Alváshoz a Nervenpflege-t is lehetne próbálni.
2019. aug. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Mi a gond frontinra? Nekem meg szüntette a pánikbetegséget.


Nem akarom róla beszélni, elég ciki nekem ez a kényszer.

Többször ugyan azt csinálom hosszú perceken át, amikor ki szeretnék menni az utcára. De most már minden este is csinálom többször ugyan azt hosszú perceken át, ez miatt nehezen alszok el. Nagy nehezén elalszok, felkelek hajnalba és megint többször csinálom ugyan azt hosszú percekig. Reggelre eltűnik a kényszer. Csak akkor jön elő a kényszer, amikor ki kell menni az utcára meg minden este.


"Alváshoz a Nervenpflege-t is lehetne próbálni."


Kifogom próbálni.

2019. aug. 23. 13:14
 5/9 anonim ***** válasza:

"Mi a gond frontinra? Nekem meg szüntette a pánikbetegséget."


Így kapásból 2 gondot látok.

Az egyik, hogy rosszabb tőle az alvásod.

A másik, hogy nem szüntette meg a pánikbetegséget, hanem elnyomja a tüneteit addig, amíg szeded a Frontint.

2019. aug. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Frontonra ne szedjél gyógynövényes nyugtatót, semmi értelme.

Próbálj melatonint szedni, ha az alvás hormontól nem tudsz elaludni, akkor nagy baj van.

2019. aug. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Akkor ne szedjem a frontint?

Inkább várjam meg szept 20-dák. Majd orvos kiír nekem gyógyszert, amivel elmúlik a a kényszer.

2019. aug. 23. 14:24
 8/9 anonim ***** válasza:
Mióta szeded a frontint és mennyit? Illetve mikor voltál pánikbeteg és mennyi ideig tartott? Mióta nincs már pánikrohamod? A frontint csak orvosi utasításra hagyd abba és az orvos tanácsait követve (tehát nem egyből, hanem fokozatosan). Ha nem bírod ki 20-áig, akkor keress fel egy kórházat, ahol van pszichiátriai szakrendelő és azonnal ülj be, hogy neked ez most akut, szóval segítsenek.
2019. aug. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A Frontint szedd szakorvosi javaslat alapján, gyógynövényes nyugtatót ne szedj, mert kvázi kidobott pénz a frontin mellé. Ha elaludni nem tudsz, próbálj melatonint, az nem nyugtató, nem is altató, hanem az alvásért felelős hormonokra van hatással. Azok is szokták szedni, akik több műszakban dolgoznak és nem tudnak aludni rendesen miatta.
2019. aug. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!