Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » TB támogatott pszichiáterhez...

TB támogatott pszichiáterhez (pszichiátriai gondozóba) be lehet állítani úgy, hogy szerintem személyiségzavarom van?

Figyelt kérdés

Tisztelem természetesen az orvos- és egészségtudományokat és azok gyakorlóit annyira, hogy ne diagnosztizáljam magam netről, de évek óta beteg vagyok, a környezetem nem segít, sőt, egyenesen támad, mikor a segítségkérésről lenne szó, hát persze, hogy utánaolvasgat az ember a dolgoknak az interneten...

Szóval, ha sor kerül az első alkalomra, mondhatom, hogy szerintem személyiségzavarom lehet? Iszonyú esetlen tudok lenni, akármennyire is udvarias akarok lenni másokkal. Vagy csak kezdjem sorolni a tüneteimet? Félek, hogy megvádol, hogy az internetről tanultam ba azokat.



2019. aug. 23. 11:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy mondhatod. Minden beteg elmondhatja a búját b aját.
2019. aug. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ne problémázz! - ha nem érzed jól magad, menj el. Ő szakember, az a dolga, hogy a zavaros információkból megpróbálja megtalálni azt, mivel lehetne segíteni, hogy a hozzáforduló önállóan, szabadon tudja megoldani ami megoldható, és elviselni a nehézségeket, ami nem megoldható (pl egy haláleset után) Jó lenne, ha lenne idő a beszélgetésre, terápiára, és nem egy szer felírásával akarná elnyomni a betegséget (az nem oldja meg, csak lenyomja, abba ne menj bele, mondhatod is, hogy nem szeretnél semmit szedni).
2019. aug. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az internetet ne mondd, mert arra minden orvos ugrik. De azt mondhatod, hogy úgy gondolod, ez a bajod. Aztán némi beszélgetés után majd kiderül, hogy tényleg ez e, vagy nem e.
2019. aug. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. aug. 23. 18:41
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy csomó ember ilyen szöveggel állít oda. Tudják ezeket kezelni. Felteszik a "saját" kérdéseiket, kikérdeznek a tünetekről, és felállítanak egy "saját" diagnózist.

Arra viszont semmiképp ne számíts, hogy beesel az utcáról egy ambuláns rendelésre és személyiségzavar diagnózissal fogsz távozni. :)

2019. aug. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi! Én is kb. így képzeltem el, mármint hogy fogják tudni kezelni ezt.

Gondolom, egy ilyen (és bármilyen pszichiátriai) diagnózis felállítása sok idő? Általánosságban mire számítsak a pszichiáternél? (Most nem a saját ötletem kapcsán, hanem tényleg általában.)

2019. aug. 23. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!