Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A stressz miatt lehet ilyen...

A stressz miatt lehet ilyen rossz a gyomrom?

Figyelt kérdés
Egész nap elég ideges voltam és már úgy keltem, hogy fojtó érzést éreztem a torkomban, egész nap alig volt étvágyam, nem sokat tudtam enni, nem az, hogy fáj a hasam, hanem olyan telinek érzem, kicsit ég is és émelygek meg elég sokat böfögök. Mintha fel lennék puffadva.
2019. aug. 23. 23:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehet ilyen stressztől, de mástól is.

Próbálj relaxálni, nyugtató zene youtuberol, hosszú mély légzések, csukott szemmel próbálj meg elképzelni egy szép helyet, ahol szeretnél lenni éppen.

És közben ismételgesd magadban, hogy "minden rendben van".

Próbáld meg közben tudatosan ellazitani a lábfejedtöl felfelé az izmaidat. Koncentrálj arra, hogy ellatulnak. Először a lábfejed, aztán a védlid, a combod, a hasizmod, a mellkasod, a hátad, a kezed, a vállad.


Ha ettöl javul valamit, akkor a stressztől van.

2019. aug. 24. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Stresszoldás bármi lehet, lefekvés előtt alapos nyújtás mintha edzeni készülnél vagy citromfű tea a mély alváshoz vagy ha olyan minőségű a probléma, hogy túl mutat rajtad akkor elgondolkodhatsz az ataraxia nevű filozófiai elven miszerint kizökkenthetetlen állapotra is van lehetőséged!

Még utána olvashatsz néhány könyvben a tudatalatti működésének(nem spirituálisra gondolok), mert bár nem írtad, hogy miért vagy ideges, de lehet, hogy a tudatalattid foglalkozik egy komoly gonddal és ez kihat a kedvedre, étvágyadra, koncentrációdra, alvás minőségére, stb!

2019. aug. 24. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az egész emésztésed romokban hever, a szervezeted kétségbe esetten próbál figyelmeztetni, hogy ebből elég volt, így ne tovább! Miért nem akarsz hallgatni a főorvos úrra, a szuper béldokira? Neki nincsenek ilyen problémái!

https://www.youtube.com/watch?v=sko2gWFcqvU

2019. aug. 24. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
#3 Azt gondoltam sarkosan fogalmazol, de ez a videó ez betalált, köszi!!
2019. aug. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!