Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikkal hogyan tovább?...

Pánikkal hogyan tovább? (Főként agorafóbiások véleménye érdekel! )

Figyelt kérdés

Olyan pánikbetegeket kérdezek, akik agorafóbiások, nehezen hagyják el a lakást, vagy gondot okoz a közlekedés.

Ti hogy juttok el orvoshoZ?

Enyhe depresszió, depresszió, pánik...

20évesen kezdődött, 16évig dolgoztam mellette, jelenleg már 6éve nem tudok. 6éve egy derékfájással maradtam itthon, mire elmúlt, szédülés, egyensúlyzavar...

Jelenleg rossz a helyzet, idén eddig 3x tudtam elhagyni a lakást. Egy 10évvel ezelőtti digitalismérgezésből adódóan egyre jobban fulladok, egyre nehezebben járok, már a kapuig nehéz elmennem. minimális táplálkozás mellett is 140kg körül voltam, most érzem, h kevesebb, viszont a lábaim nem bírnak el, remegnek, nehéz mennem.

A gond az, h tudom, h ki kellene vizsgáltatnom magam (több éve nem jártam kardiológián, nőgyógyászaton, diabetológián, neurológián, sőt, háziorvosnál sem, a pszichiáter évente 1x jön.), de nem tudom megoldani. Autófóbiám van, nem tudok személykocsiban (mentőben, kisbuszban) utazni, buszon kb 10percet bírok. A vonat opció, de jelenleg a vasútállomásig sem tudok elmenni, viszont egyre gyengébb vagyok. Mi a fenét csináljak?



2019. aug. 29. 13:23
 1/9 anonim ***** válasza:
2 feles + TAXI.
2019. aug. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szegenykem. Megertelek. Magan uton nincs aki el menne orvos hozzad? De gondolom huzos lenne sajnos penzben. Az otthonlet is legyengiti az embert. Skype-on pszicholgus?
2019. aug. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Es lovaskocsin mennyire felnel?
2019. aug. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#1., Alkohol kizárt, taxi meg ugye, fóbia...

#3., Hát, a falun belül teljesen okés, de pl Bp belvárosában nem biztos, h célravezető :)

2019. aug. 29. 13:59
 5/9 A kérdező kommentje:
Egyébként nem "félek", hanem szédülök, fulladok, hányinger-hányás... Előtte, ha indulnék, brutál hasmenés...
2019. aug. 29. 14:01
 6/9 anonim ***** válasza:
Ja ertem, szval bp-re kellene menned. Bocsanat. A haziorvosod sem lenne kedves elmenni hozzad? Ő talan tudna ebben az esetben mi a teendo.
2019. aug. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szornyu lehet. Nekem regen az is segitett h vittem magammal egy viragszalat hatso ulesre ultem es azt nezegettem. Furan hangzik de lehet akar egy cicavagy vsgy...
2019. aug. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
*egy cicaval vagy ami aki lefoglal azzal utaznal jo volna
2019. aug. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nincs valami kapaszkodós gyaloglópad amit lehet venni otthonra? (Ha eleinte kapaszkodó nélkül nem menne) Hasznos lenne, míg egy kicsit lefogysz, egy kis fogyás nélkül nehéz bármit mondani.
2019. aug. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!