Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borderline. Kezdek darabokra...

Borderline. Kezdek darabokra törni.17/F Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Már nem bírom a szenvedést. Egyszerűen megakarok halni.

Többször voltam korházban. Van kezelésem is. Járok pszichologushoz is, szerinte borderline, de nem mondhatja biztosra.

Volt öngyilkpssági kísérletem is.

A korházban is vágdostam magam, egyszerűen nem bírtam a szenvedést ami én vagyok.

Az én hibám. Nem tudom mivel vethetnék ennek véget. Van, hogy egy ideig jól vagyok, de nem tart sokáig.

Folyamatosan szorongok, megőrít, széttipor teljesen.

Sokat sírok, pánikrphamaim is voltak.

De mostmár nagyon fáradt vagyok, de nem kérhetek szünetet, mert nem tudok irányítani.

NEm értem önmagam. Mostmárvelviselhetetlen ami vagyok.

Összetörtem.

Nem akarok érezni, megölnek az érzések.



2019. aug. 31. 20:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Engem is ezzel diagnosztizáltak, és 2017 második felében éltem meg olyan durva mélypontot, mint te. Ezután terápia következett, azóta is járok, és most már egészen kibírható a szitu. Na jó, amikor nem tudunk hetente találkozni a dokival, akkor ismét elkapnak a negatív érzések.


Egyébként mit takar a szenvedés, veled mi történt, ami kiváltotta ezt a mélységet? :/ Nem gond, ha racionálisan apróságnak tűnik, hidd el, én megértem. Az én esetemet sem így reagálta volna le egy mentálisan egészséges ember, de én rohadtul nem bírtam az akkor kialakult helyzetet.

Nekem az volt, hogy egy másik ember úgymond elvette tőlem a szeretetet.:/ Borzalmas volt kibírni, minden nap vágtam, volt, hogy begyógyszereztem magam, és vártam a buszt, hogy kiugorjak elé, de nem mertem megtenni.

Ma már szerencsére mérsékelődött a helyzet, és ugyan sokáig szüneteltettem az adott családdal való kapcsolatot, most nemrég már beszéltem velük, és kiderült, hogy Miss Tökéletes már nem is tündököl olyan fényesen.


Ha megkérdeznék, hogy több öngyilkossági kísérlet után mit tudnék felhozni a dolog ellen: a kitartást. Ha kitartó vagy, akkor túlnőhetsz azokon az embereken, akik rövidtávon szebbek, okosabbak, jobbak és idegesítően tökéletesebbek nálad.


Remélem, tudtam lelket önteni beléd.

Kérlek, tarts ki. Nagyon hihetetlen, tudom, de lesz jobb. Lehet, hogy nem azonnal, és az is lehet, hogy sok munkádba fog kerülni, de még fiatal vagy, és megtalálhatod magadban azokat az értékeket, amelyeket nem akarsz elveszíteni. Főleg nem végleg.


Üdv:

Egy 23 éves, borderline-nal diagnosztizált nő

2019. aug. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Sokszor nem tudom, hogy pontosan mi váltja ki.

De azthiszem a magányosság. Nagyon magányos vagyok.

Félek nagyon, hogy teljesen egyedűl maradok.

Nagyon félek.

De ez mindig bennem volt.

De a gondolat mostanában nagyon felerősödött.

Nem tudok barátokat szerezni, nem látom a jövőmet, állandóan a negatív érzések rabja vagyok.

Hangulatingadozások pedig hab a tortán.

Depresszív és a mánia.

Szoktam néha teljesen üresnek érezni magam. Nem érzek semmit ilyenkor.

Ezt az állapotom szeretem.

Mindenesetre köszönöm a hozzászólásod.

Most kicsit jobban vagyok. Remélem egy darabog eltart.

2019. aug. 31. 20:46
 3/15 anonim ***** válasza:

Én 19 évesen csókolóztam először.

Ne add fel. :(

2019. aug. 31. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
mi okozza ezt, ha a magany akkor menj edzoterembe, vagy menjel el gyülwkezeri alkalmakra ott sok a fiatal es jarjal fiatal korokbe,altalaba kedvesek szoktak lenni, a,lenyeg ne allj othon egyedul vahy ha igen hasznald fel minden idõd imára
2019. aug. 31. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
gyülekezeti.vagyis, azaz istentisztelet
2019. aug. 31. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Gyülibe ne menj, a hit még nagyobb károkat okoz szerintem. Én például szorongtam hittanon.
2019. szept. 1. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
el kell kezdeni szívni, attól stabil leszel.
2019. szept. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
ha beszívtál szerezz be egy x box-ot , és nem lesz bajod
2019. szept. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Egyébként jársz pszichiáterhez, pszichoterápiara? Talán ott kellene feltenni ezt a kérdést, évekig jártam, meg fogok is, de a fű után csak a második számú kezelési módszer.
2019. szept. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Mondom, hogy engem borderline-nal diagnosztizáltak, mégsem érzem, hogy a fűtől stabil lenne bárki is. Szerintem azzal pont, hogy ront az ember az életén.

Gondolom, te sem megoldásként javasoltad, csak tüneti kezelésként. Mégsem kéne tovább mélyíteni a problémát...


Egyébként én játszom, igaz nem XBox-on, hanem PC-n, de

1. kegyetlenül fel bírom idegesíteni magam rajta

2. elveszi az összes önbizalmamat egy vereség, a földbe döngöl, egyszerűen kikészít

Persze, nekem már ez a keresztem, de a kérdezőnek nem tanácsolnám, hogy kezdjen bele, ha eddig nem tette.

2019. szept. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!