Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit mondjak a haziorvosomnak...

Mit mondjak a haziorvosomnak hogy kioadjon valamilyen szorongás oldót? Mert a vény nélküliek szart se érnek

Figyelt kérdés

16 éves vagyok.szerintetek kiadja ha ezt mondom neki?


Feszengek az iskolában,szorongásom van,az sem könnyített a helyzeten hogy apám sose volt jó apa elment itthonról nem foglalkozott velem depressziós vagyok amiatt hogy látom a többi gyerek megkap mindent én meg nem ezért önértékelési problémám van,az iskolában nagyon gyerekesek ezért egy barátom sincs így elég nehéz iskolába járni.jo formán aludni sem tudok állandóan ezeken jár az agyam.


Igaz történet alapján.


Ennyit elég mondanom mikor megkérdezi miért írja fel nekem?


Vagy ennyi sok mit mondja el neki röviden tömören hogy kiadja? Mert így elég nehéz élni hogy semmi nem tesz boldoggá és napról napra romlik.



2019. szept. 3. 20:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez az orvosodtól függ. Ha félvállról veszi a betegeket, akkor simán felírja.


Ha lelkiismeretes, akkor elküld pszichológushoz vagy pszichiáterhez, mielőtt gyógyszerekkel tömne.

2019. szept. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy órája kiírtad ugyanezt. Miért? Háziorvos pszichiáteri javaslat nélkül nem fog neked ilyen durva gyógyszert "igaz történet" alapján felírni. Lapozz vissza a kérdésedhez, ott leírtam, hogy először pszichiáter. Teljesen megvagytok buggyanva. Ráadásul totál hülyének nézitek azokat a válaszolókat, akik még életükben nem jártak ilyen cipőben, de próbálnak tanácsot adni. Nem, papír nélkül háziorvos nem ír fel legális drogot. Mert a Frontin, Rivotril, Xanax azok jelenleg még.
2019. szept. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nyugtatot irhat fel haziorvos. Pszichologushoz, pszichiaterhez kell ezzel a gondd fordulnod. O irhat fel szorongasoldpt, ha ugy erzi indokolt.
2019. szept. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Tegyük tisztába, hogy pszichológus NEM írhat fel gyógyszert. Semmilyent.
2019. szept. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Gyerek! Buta vagy! Mire számítasz? Hogy mit old meg a gyógyszer? Attól majd érdekelni fogod az apádat? Attól majd lesz barátod az iskolában? Menjél be szépen az iskolapszichológushoz, és neki mondd el mindezeket a problémákat, ő segít részben elfogadni az adottat, részben megváltoztatni a megváltoztathatót. Kémiai szereknek itt nincs helyük!
2019. szept. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A szorongásoldó mibe másabb mint a nyugtató?
2019. szept. 3. 21:15
 7/10 anonim ***** válasza:
Vegyuk az en peldamat. Panikbeteg vagyok, nem igazan hasznalt a kezeles, kertem, hogy akkor probaljuk meg a gyogyszert. A nyugtato betompit, engem szemelyszerint elalmosit, megnyugtat, konnyen (nagyon konnyen) ra lehet szokni, fuggoseget okozhat. Ez pl a Xanax, Frontin, Atarax. A szorongasoldo, antidepresszans az agy kemiai folyamatait "rantja helyre" x ido alatt, kezdetben eleg eros mellekhatasokkal, amig a szervezet hozza nem szokik. Ezt pszichiater irhatja fel. Tulajdonkeppen mindketto elfedi a problemat es elfeledteti azt, szerencses esetben teljesen megszunteti a gondot/betegseget/szorongast az elhagyasa utan is, pl ha valaki egy halaleset utan depresszios lesz. A te esetedben viszont elkezdened szedni, es ha abbahagyod valoszinu visszaternek a gondok, mert a kornyezeteddel van gond, a sulival, szulokkel, ami nem valtozna.
2019. szept. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#4 Nem is a gyógyszer miatt gondoltam a pszichológust.

Lehet, hogy először terápiát javasolnak neki, gyógyszerek nélkül. Még elég fiatalka.

2019. szept. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Elsőnél a pont. Háziorvos rezidens vagyok, nincs az az isten, hogy egy 16 éves lánynak nyugtatót írjak fel, úgy, hogy nem látta se gyermekpszichológus, se pszichiáter.
2019. szept. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mit mondj a háziorvosodnak? Azt amit itt nekünk leírtál - a többit az orvos tudni fogja (nem gyógyszert fog felírni, hanem szakemberhez irányít).
2019. szept. 4. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!