Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Escitil 10 mg tabletta mennyi...

Escitil 10 mg tabletta mennyi idő után kezd el hatni? Kevert szorongásos és depressziós zavarra kaptam (két hete) ami már évek óta tart, s egyre rosszabb; hiába is próbálkoztam mindenféle vény nélküli bogyóval, teával.

Figyelt kérdés
Tudtam, hogy baj van, de szégyelltem, hogy beteg vagyok. Emellett kényszercselekvéseim is vannak, komoly alvási gondok, komoly suicid gondolatok. Pszichiáterem a gyógyszer mellett is beszélget velem, plusz pszichoterápiát írt elő hetente kétszer, mert szerinte ez is kell a gyógyuláshoz.

2017. júl. 10. 16:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha az escitil egy antidepresszáns, akkor 3-4 hét mire észrevehetően kifejti a hatását, de ez lehet akár 5-6 hét is. A dokid tudja a dolgát. Lehet, hogy kicsit meg fogja emelni az adagodat. Ha 6 hét után sem javulsz, akkor lehet, hogy gyógyszert vált. Csak tartsd be az utasításait, és tarts ki! Hamarosan jobban leszel!
2017. júl. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, antidepresszáns. Én csak attól félek, hogy későn mentem orvoshoz (korábban nem volt ennyire nagy a gond), illetve volt a családban már más mentális baj, még ha nem is volt diagnosztizálva. Apukám agresszív volt, s magával ordítozott, mintha ott lenne egy másik személy is, s ordibálva válaszolt is saját magának; anyukám meg szintén agresszív volt, s magából kikelve ordítozott válogatottam ocsmány dolgokat, olyanokat, amiket normális ember még gondolat szintjén se fogalmaz meg. Egyik pillanatban szerető anya volt, másik pillanatban meg ordibálta, hogy korcs vagy stb. utána meg amikor megemlítetted neki, tagadta, hogy csak képzelted.. Anyukám egyszer volt bennfekvőn pár éve, de végül is nem tudom mit diagnosztizáltak nála, mert megszakadt a kapcsolat..Rettegek tőlük a mai napig..Félek, hogy örököltem valamit, mert tesóimnak is vannak "fura" dolgai, ők sem mentek vele orvoshoz.. Öcsémnek dührohamai vannak, nem is akar változtatni a dolgokon, s ha dührohama van, nekimegy az embernek, ordít, visít..Nővérem meg folyton vigyorok, s ok nélkül röhögőgörcsei vannak, nem gondolkozik felnőttként...Attól félek csak, hogy nem fog hatni a gyógyszer, s azért nem fog hatni, mert van valami más is.. Én szeretnék tanulni, munkát keresni, emberek közé menni. Szeretném, ha ezt a szintet sikerülne elérni, s tudnék úgy élni, mint mások.. Most gátolva érzem magam ebben,s félek..
2017. júl. 10. 16:41
 3/4 Molyember ***** válasza:
100%
Ilyen családi háttérrel az lenne a furcsa, ha nem alakult volna ki nálad valami. Ne félj, hatni fog a gyógyszer. Ha nem ez, akkor majd egy másik.
2017. júl. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia kerdezo meggyogyultal?
2020. szept. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!