Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért érzem jól magam, ha a...

Miért érzem jól magam, ha a pszichopata barátomat manipulálom?

Figyelt kérdés

Úgy teszek mintha empátiát éreznék az irányába és próbálnám megérteni. Közben egyszerüen csak iszonyú jó érzés, hogy bármilyen személyiség eljátszását ki tudom nála manipulálni, pontosan tudom hogy nem érez, de ha akarom úgy tesz, mintha sajnálna, vagy kedvelne. Olyan baráttá tudom manipulálni, amilyen barátra szükségem van. Rajta kívül meg nincsenek barátaim, bár rengetegen azt hiszik, hogy azok, de nem tudnak valami miatt foglalkoztatni. Sokszor nincs kedvem hozzájuk, nem érdekelnek a hülyeségeik, úgy teszek mintha érdekelne, mert akkor a barátaim maradnak. 10böl 9-en tüzbe is tennék értem a kezüket, mégis irritáló néha kapcsolatot tartani velük. Megerőltető.

Nem értem mi szükségem van rájuk és miért csinálom, mert azt sem értem mire jó egy barátság. Szerintem egy kapcsolat (akármilyen kapcsolat) nem több mint hogy emberek kölcsönösen kihasználják egymást. Ennek megfelelően az íratlan szabályt betartva én is hagyom néha, hogy kihasználjanak.

De erre a pszichopata barátomra igazából szükségem van, mert hiányzik, ha nem mondja azt, amit hallani akarok, ö pedig probléma nélkül lelkiismeret furdalás nélkül szemembe hazudja, amit hallani akarok töle.


Mi lehet velem a baj?



2019. szept. 5. 13:30
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Neki nincsenek igazi érzelmei és lelkiismerete, mindenkivel olyan, amilyennek látni akarják. Sokan kedvelik öt is, úgy mint engem is.

Sokan azt hiszik, hogy vannak érzései. Csak én néha tudok vele őszintén is beszélni.

Néha, mert többnyire nekem is hazudik, ahogy én is neki.

2019. szept. 5. 14:20
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
"De erre a pszichopata barátomra igazából szükségem van, mert hiányzik, ha nem mondja azt, amit hallani akarok, ö pedig probléma nélkül lelkiismeret furdalás nélkül szemembe hazudja, amit hallani akarok töle." Jól kihasznál 😂
2019. szept. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Amúgy szerintem ne barátkozz vele mert teljesen rád fog tapadni és nem vakarod le magadról. Már látod te is be beszéled magadnak hogy beteg vagy valami bajod lehet és már úgy érzed hogy kötődsz hozzá de igazából nem csak már ezt hiteti el veled. Ne beszélgess vele csak neked lesz rosszabb.
2019. szept. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

ma 14:38


Jól látod a helyzet :)

2019. szept. 5. 14:56
 15/16 anonim ***** válasza:
Valóban alacsony a kerítés...
2019. szept. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Szerintem nem aszexuális vagy, hanem meleg. Ezért vagy megzavarodva és ezért "vonz" és "taszít" egyszerre ez a fiú barátod. Illetve ezért nem tudod élvezni nőkkel a szexet és ezért nem tudsz elmenni...


Nem bántásként írom, ez "rendben van", részemről.

2020. febr. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!