Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha hányingerem...

Mit tegyek, ha hányingerem van az iskolában?

Figyelt kérdés
Végzős vagyok, és ezalatt az egy hét alatt minden nap hányingerem volt reggeltől délutánig az iskolában, gondolom a stressztől. Pszichológushoz még nem szeretnék menni. Esetleg van valami jól bevált módszeretek hányinger ellen? Nem a tanulástól félek, vagy nincsenek barátaim, egyszerűen csak előjön az iskolában, és m múlik el míg ki nem szabadulok onnan.
2019. szept. 7. 00:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Először is sok sikert ehhez az évhez, fontos, viszont közel sem annyira vészesen nehéz mint ahogy azt a tanárok szeretik (legalábbis gondolom még mindig szeretik) hangsúlyozni.


Anno nekem is ilyen problémám volt, de leginkább azért mert extrém mód s**gfej tanáraink voltak. Példa: AutoCad órán nem értettük az egyik feladatot, tanár elmagyarázta még egyszer, mondta, hogy tegye fel az a kezét aki még mindig nem érti. Feltettük a kezünket páran, annyit mondott, hogy akkor most adják ide az ellenőrzőjüket, nemsokára jövök, addig kapcsolják ki a gépeket. Mi csak ott néztünk, hogy ez most mi, erre visszajött az igazgatóval, és elkezdte neki mutogatni, hogy megtagadjuk a munkát, nézze meg, a gépeink is ki vannak kapcsolva. Bumm, igazgatói. Szóval képzelheted, hogy utolsó évben bennünk is volt egyfajta stressz, hogy nehogy ilyen idiótaságok miatt kirúgjanak minket, ami nem kevés embernél jelentkezett hányinger, szédülés formájában. Kb 2 hetente volt mindig valaki akinek ezért le kellett mennie az iskolaorvosi irodába.


Megszüntetni teljesen nem tudtuk, de leghatásosabban azzal tudtuk csökkenteni a stresszt, hogy támogattuk egymást. Szünetekben megbeszéltük a dolgokat, órákon segítettünk egymásnak ahogy tudtunk, meg hasonlók. Volt aki behozta anno a psp-jét és azzal játszott néhány szünetben, hogy addig is elterelje a gondolait, voltak akik elkezdtek cigizni (köztük én is mert idióta voltam, nem ajánlom, csak rosszabb tőle).


Csak próbálj meg találni valamit ami egy kicsit el tudja terelni a figyelmed arról, hogy ott vagy.

2019. szept. 7. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is nagyon stresszes voltam az érettségi környékén, bár sajnos nem csak amiatt. Nagyon fájt a fejem minden nap órákig, sokszor egész nap. Minden létező vizsgálatot végig jártunk, minden negatív lett, pszichés eredetű fájdalom volt.

Valószínűleg egy pszichológus jót tett volna nekem. Nem is tudom, mikor múlt el végleg. A lényeg, hogy foglald le magad valamivel, találj örömöt a mindennapjaidban.

2019. szept. 7. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
Ja az érettségi. Amit úgy adnak elő a tanárok mintha valami durva dolog lenne..
2019. szept. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Talan b vitaminokkak kezdhetned a napot reggeli utan. Esetleg kólát kortyolgass v ha szereted a gyömbér reat üditőt. Jobbulast!
2019. szept. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
*teát
2019. szept. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Keresd csak meg az iskolapszichológust minél előbb, majd ő megmondja, hogy mitől lehet, és hogy mit tehetsz ellene. Mire várnál, ha eddig minden nap hányingered volt? Arra, hogy végighányd a folyosót?...
2019. szept. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az orvosom azt mondta, hogy egyek szopogatós cukorkát, rágót, tiktak-kot, bármit. Miután meguntam, hogy sokat rágok. Egy műanyag darabot kezdtem el rágni, a tanár majdnem frászt kapott. De segített.


Nem tudom mit csinál velem ez a rágás, de volt hányingerem.


Ha nem szoktál reggelizni 9-ig hosszú távon, az is baj lehet.

2019. szept. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!