Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kezeljem jobban a...

Hogyan kezeljem jobban a stresszt? Főleg munkával kapcsolatos

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy egyszerűen nem tudom kezelni a stresszes vagy kényelmetlen helyzeteket. Például amikor tudom, hogy olyan emailt kapok, amiben azt fogom olvasni hogy elszúrtam valamit a munkával kapcsolatban, ilyen húsz perceket ülök előtte, mire egyáltalán meg merem nyitni! Utána még tíz percig csinálok mindent, csak hogy ne kelljen elkezdeni olvasni. Nagyon dobog a szívem, meg ezek a tipikus ideges/izguló/stresszes tünetek. Pedig ezek csak emailek nem is az van hogy telefonon kell beszélni valakivel vagy személyesen csesznek le. Ha nem teljesen pozitív valami, azon már rögtön idegeskedek és stresszelek. És tudom hogy ez nem jó semmilyen téren.

Szerintetek mit tehetnék ellene? Hogyan tudnám jobban kezelni? :/


2019. szept. 9. 14:21
 1/2 anonim ***** válasza:
én is ilyen vagyok. Az sokat javított a helyzeten,hogy párszor fogtam és egy életem egy halálom mentalitással elolvastam (bár nálam inkább telefonálással van így,email el nincs gondom) aztán rájössz,hogy valójában tök feleslegesen izgattad magad miatta. Minél több ilyen ráeszmélésed lesz annál jobb lesz a helyzeted. Nem gondolom,hogy 100% ban valaha is meg fog változni ez de tényleg sokat lehet javítani magadon azzal,hogy önként szaladsz a "késbe".
2019. szept. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia! Nem szabad ráparázni semmiképp sem! Nyisd meg, olvasd el, és zárd be. Legközelebb jobb leszel, ennyi. Ha telefonon hívnak, vedd fel, hallgasd végig a kis mondókáját, ha van hozzáfűznivalód beszélj , ha tetszik neki ha nem. Az már nem a te dolgod . Köszönjetek el, aztán helo. Nem szabad tényleg rá parázni, hidd el tönkre teszed magad vele. Lásd a dolgokat pozitívan , és csak a jóra fókuszálj. Amit pedig nem tudsz megvaltoztatni, fogadd el. Amin pedig tudsz, változtass. 5/5-ős szabály: Ami 5 év múlva nem fog számítani, ne agyalj rajta 5 percnél tovább !

Hajrá ! Sok sikert ! :)

2020. dec. 4. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!