Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan aki megtudta...

Van itt olyan aki megtudta fogalmazni miért rágja a körmét? Ki vagy mi segített rájönni?

Figyelt kérdés

Mostanra szinte teljesen letettem ezt a szokást de tudni szeretném miért is rágtam évekig. Viszont nem tudom hogy lehetne rájönni.

Egész kis koromtól rágtam és már nem volt igazán tetten érhető mi váltja ki. Szinte mindig rágtam amíg csak volt mit (néha akkor is ha már nem. Meg is látszik rajtuk bár szépen javulnak) Nem zavart hogy vérzik érzékeny fáj vagy épp gyulladt. Tényleg nem zavart annyira megszoktam. Sőt most hogy van körmöm (már egy éve szinte egyáltalán nem rágtam le legfeljebb 1-1 ujjam.) igazából sokszor zavaró. Bele akad dolgokba letörik és akaratlanul karmolok meg embereket. Sejthető mennyi ideig nem volt egyáltalán körmöm.

Van aki akár szakemberrel rá tudott jönni mi volt a valódi ok? Hogy honnan indult a probléma?

Örülnék ha kapnék ötleteket hol érdemes kopogtatni a válaszért.


2019. szept. 12. 08:52
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha már megoldódott a probléma, nem mindegy? Szerintem akkor lenne baj, ha visszatérne, akkor kéne válaszok után kutatni. Egyébként meg az önsértés egy fajtája,én vagy akkor kezdtem el, amikor már untam a hosszú körmeimet és a körömlakk lekaparása se segített,valami több kellett ahhoz, hogy úgymond megtisztítsam a körmöm. Vagy akkor amikor egy rosszabb, stresszesebb időszak következett, de ez lehet így kéz a kézben jár, az okozat visszahat az okra, tehát csak még rosszabbá teszi az aktuális helyzetet. Szóval amikor agyaltam, stresszeltem,néha talán unalomból is tépkedtem,rágtam. Illetve jelenleg is, mert ez ilyen periodikus, hol tépkedem,hol nem.Hol csuftig van, hol hosszú. Ez így kb. negyed évente változik :D
2019. szept. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!