Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy depressziós ember képes...

Egy depressziós ember képes magától felismerni a gondjait és tenni ellene?

Figyelt kérdés
Egy depresszió, illetve szorongás tüneteivel küszködő ember képes úgymond elmenni magától pszichológushoz / pszichiáterhez? Ha nem, akkor hogyan szerezhetne elég bátorságot, hogy beszéljen egy szakemberrel? Egyébként egy 18 éves emberről lenne szó.

2019. szept. 12. 16:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Felismerheti, akár tehet is ellene, de ez utóbbi ritka. Ha felismeri, már szakemberhez fordulhat.
2019. szept. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, képes felismerni, hiszen érzi a szenvedést. Ha egy csaladtag v barat felajanlaná h elkíséri pszichológushoz, akk az egy lökés volns.
2019. szept. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Felismerni fel lehet, de tenni már csak akkor lehet, mikor az egyén kellőképp szrul érzi magát, hogy változtasson ezen.
2019. szept. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát én nagyon sokáig elfogadtam természetes állapotnak, hogy kevésbé vagyok érdeklődő a dolgok iránt, de az zavart, hogy túlreagálom a krízishelyzeteket, már elkezdtem gondolkozni, hogy ez így nem lesz jó, hogy mellé folyamatosan fáradt vagyok és stresszes a sok melótól, szóval valamit változtatni kéne és elmenni egy pszichológushoz legalább ...de sajnos az idegrendszerem hamarabb feladta. Pánikrohamok, akut szorongás, azóta pokol az életem. Nyugtatón és antidepresszánson élek és talán most kezd egy kicsit jobb lenni.
2019. szept. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A gondjait felismeri, talán túlságosan is. Tenni ellene viszont nem nagyon van ereje.
2019. szept. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!