Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van ennyi szorongó és...

Miért van ennyi szorongó és depressziós ember?

Figyelt kérdés

A magyar viszonyokat nem tudom, de külföldi fórumokat vagy fb csoportokat nézve teljesen más tartalomnál is rengetegszer felbukkan a I have anxiety (szorongás) vagy I was diagnosed with depression (depresszió). Tudom, hogy egyre kevésbé érzik az emberek, hogy ilyesmit szégyellni kellene és jobban felvállalják. Ennek ellenére is egy döbbenetes nagy számról beszélhetünk.

Miért van ez?



2019. jún. 28. 20:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Társadalmi és környezeti változások eredménye. Mindenki hajt, karrierista, jobbat akar, nem elég ami van, ráadásul jól bele is rúgnak egymásba.

De egyébként több van, mint ahányan felvállalják, vagy segítséget kérnének.

Fiatalok körében is rengetegen nyomatják az illegális szereket, alkoholt... na vajon mért? :)

2019. jún. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Regen nem volt media, ahol a tehetos emberek mutogathattak a tokeletes kis eletuket. Akkor az atlag ember csak a kozvetlen kornyezetevel talalkozott nagyreszt, es boldogan leelt egy eletet a kis falujaban, elvette a szomszed Julcsat, es ledolgozott 40 evet a helyi gyarban. Ma az atlag ember orra ele folyamatosan oda van tolva az elerhetetlen luxus, a tokeletes kulso, stb, es ez folyamatosan frusztraltta teszi. Vagy ha o maga nem is erzi zavaronak, akkor a korulotte levo emberek fogjak bszogatni, hogy te miert nem tartasz ott, ahol XY.
2019. jún. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az internet túl sok információt nyújt, nem bírjuk feldolgozni. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy az internet nem jó, de meg kellene tanulni megküzdeni ezzel.

Nálam pl. súlyos hipochondriát alakított ki az, hogy naponta van egy-két olyan cikk, ami orvosi műhibákról, orvoshiányról, ritka súlyos betegségekről, fertőzésekről szól.

2019. jún. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Annonymusz válasza:

Szia


4.5 éve élek Bristolban (UK) városon belül költöztem de céget sose váltottam igy van valamennyi rálátásom különböző országokból jött emberekkel. Ezt tapasztaltam.


A magyarok nagy része idekint azon gondolkodik hogy "menjek vagy maradjak UK ban". Az otthon maradt barátok is sokszor agyalnak költözésen vagy váltáson.


Túlzott informácios áradat mindenféle applikácio meg mobilos social media által illetve az a tipikus szlogen... Majd találkozunk! Ami nagyon sok embernél azt jelenti hogy késöbb ir facen vagy snapchat Stb stb.


Ma elfogadott ugymond normális dolog internetes társkeresőn párt keresni ha élőben valakit leszolitasz az mintha nem megfelelő viselkedés lenne.


Shared House ban élek kvázi egy szobát bérlek. 4 angol plusz Én. Amolyan társas magány szinten egymás mellett élünk.


Volt párom (angol fiatalhölgy 1 évig jártunk) mindenféle social media sz..ron fenn volt. Értsd szó szerint mindenen. Mikor találkoztunk akkor is 5 percenként megnézte mindig az üzeneteit. Sajnos nem viccelek. De ez a kollégáimnak a nagy részéröl elmondható.


A túlzott bevándorlás UK ban, (magyarban a kivándorlás)

szegregáció, elkülönülés s koloniák kialakulása zajlik itt. PL: étkező benn munkahelyen a csoportok- magyar, lengyel, angol, indiai, paki stb stb.


Illetve társadalmi nyomás ami a férfiakat érinti a kedves MÉDIA által sugárzott szennytől az ilyen luxus feleségek meg Celebes ultragazdag emberekről szolo retard fosok.


KB ennyi.


UI: a szoveg angol billentyuzeten irodott igy tartalmaz nyelvtani bukásokat.


Azért irtam a kerdesedre mert tavaly ota enis bekerültem a depressziosok tarsasagaba... munkahely es lakhely valtassal orvoslom


Csok a csaladnak

2019. jún. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is depressziós vagyok és elbasztam az életem. Szó szerint is és átvitt értelemben is. 😕😞😢😢😢😢

25/F

2019. jún. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mert az emberek nem törődnek egymással. Még családon belül sem. Sokan még bántják is egymást.
2019. júl. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!