Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges, hogy egy ember...

Lehetséges, hogy egy ember testében több személyiség lakozik?

Figyelt kérdés

Tehát valamikor az egyik személyiség irányít, valamikor egy másik. Ha igen, hogy lehet a személyiségeket "összeolvasztani", hogyan lehet ebből meggyógyulni?

(A Széttépve c. film alapján kezdtem el gondolkozni ezen,érdekel a téma)



2019. szept. 13. 17:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Keress rá a disszociatív személyiségzavarra. Egyébként lehetséges az "összeolvasztás", sőt néha maguktól eltűnnek egyes alteregók, de úgy tudom, hogy egyébként piszok nehéz, vagy nem is lehet csak úgy összeolvasztani. Ahhoz minimum meg kell oldani, feldolgozni azokat a problémákat, amik miatt létrejöttek. Amúgy nagyon érdekes a téma, tényleg nézz utaná, angol nyelven még több infót találsz, youtube-on vannak többszemélyiségű emberek, akik bemutatják, elmagyarázzák milyen.
2019. szept. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem ez nem betegség. Hanem egy állapot. Az én testemben csak én lakom. De el tudom képzelni hogy másik testben esetleg több lélek került. Nehéz ügy. Legjobb ha jóban vannak egymással és közöden irányítanak. Ilyesmiben csak az tud segíteni aki hasonló cipőben jár. Senki másnak nem lehet erről fogalma.
2019. szept. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ne tudd meg milyen. Borzalmas érzés. Egyébként az egész úgy volt hogy bántalmazó környezetben voltam. Egyszer csak elkezdtem furán viselkedni. Fáztam,kicsit hallucinálni kezdtem. Aztán jött a személyiségváltozás. Az ördögi vagy démoni megszállás velem is mégtörtént. Olyan stresszes voltam hogy agresszívan reagáltam. Volt hogy kiestek dolgok és csak másnap tudtam meg mi történt. Egyszer annyira agresszív voltam hogy pszichiátriára kerültem. Ahogyan kijöttem belőle ezek elmúltak. Egyébként a másik személyiségemet Marynek hívták. Azóta pedig nem jött vissza. Magától elmúlt. A legrosszabb érzés amikor valakinek 2 személyisége van.
2019. szept. 14. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nekem is két személyiségem van és tényleg szörnyű. Nem bírom fisszafogni magam akármennyire is szeretném. Valójában egy kedves embernek ismernek, aki segít ahol csak tud de valójában egy rosszindulatú, lelkiekben összetört senki vagyok.
2020. jún. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én úgy kűzdöttem le a két személyiségem hogy elképzeltem a saját világon amiben jól érzem magam és más életem van mint a valóságban, a saját világomba támogattak és ezzel sikerült elérnem hogy legyen elég önbizalmam a váló életben. Nem biztos hogy ez segít bárkinek is, én csak ötletet adok.
2020. jún. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!