Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós vagyok, vagy...

Depressziós vagyok, vagy valami más?

Figyelt kérdés

Kb 2-2.5 éve már elég sza*ul vagyok lelkileg. Idén vagyok végzős gimiben, jól tanulok, de pl matekból nem vagyok valami penge és ezért kéne belőle tanulnom, csinálgatni az érettségiket, de valahogy nem vissza rá semmi sem, még úgy sem hogy bizonygatom magamnak hogy kéne, mert csak így haladhatsz tovább az életben, közelebb kerülsz a célodhoz, stb.


Azt vettem észre, hogy amik régebben lekötöttek pl videojátékok, azok mára már nem. Játszok vele egy 10-15 percet, és kilépek mert vagy bonyolultabb mint egy átlag játék, vagy sok dologra kell benne egyszerre figyelni, stb


Régebben többet olvastam mint most, de most valahogy nem "kívánom".


Elég sok dolgot le tudok sza*ni ami számomra nem, de mások számára fontos, így sok embert megbántok (pl család) közönyös ember vagyok jelenleg.


Olyan mintha kijöttem volna a formámból. Ez az életkorral jár? Átmeneti időszak? Mit kéne csinálnom?


18/F



2018. márc. 16. 23:46
 1/5 A kérdező kommentje:
Illetve eléggé fáradékony vagyok, minimum 2 kávé kell egy nap hogy ne legyek hullafáradt, pedig 6-7 órákat alszom, bioritmusnak megfelelően.
2018. márc. 16. 23:47
 2/5 anonim ***** válasza:
Vashiany is okozhat ilyet, egy labor nem artana.
2018. márc. 17. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! A depresszió depresszív gondolatokkal is járna, mint például nem vagyok elég jó, nem fogadnak el úgy ahogy vagyok, mindig csak a problémát csinálom stb... Állhata háttérban vitamin hiány (bár ahhoz egyedi étkezési szokésod kell legyen), vagy akár alvás hiány. A napi 6-7 óra nem biztos, hogy elgég a szervezetednek. Főleg ha jobban igénybe veszed a fizikai/mentális készségeid. Első körben, szerintem próbálj addig aludni ameddig bírsz pár napig. Hátha segít. Továbbá a depresszió tünete közé tartozik az is, hogy nehezen és későn alszik el az ember, illetve korareggel ébred, hajnalban. Szerintem nem vagy depressziós. Esetleg azon gondolkodj el a motivációval kapcsolatban, hogy milyen terveid vannak a továbbiakban. Hamarosan lezársz egy fejezeted az életedben, lehet nem tudatosul benned, de ez feszültséget okoz. Ősztől "kicsit" változik majd az életed, vannak már terveid? A siker érdekében érdemes előre tervezni, utána átgondolni hogyan lehet elérni és ha igazán akarod az motiválni fog, hogy tanulj. Kitartást!
2018. márc. 17. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Van benned megfelelési kényszer, ami nem jó. A másik, hogy el kéne fogadnod a változást. Mert ez ki fog tartani egész életeden át. Képzeld felnőttem, és engem sem érdekelnek már a béna videójátékok. Már más dolgok érdekelnek. Pár év múlva megint más fog érdekelni....
2018. márc. 17. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem,nem vagy az.Sőt!Átlagon felüli vagy! Hála Istennek,hogy kijöttél a formádból! Most már szabad vagy!Csak még ott van benned,hogy milyennek kéne lenned!Fordulj befelé,figyeld magad,mint valami kívülálló.Figyeld a lélegzeted közben!Akkor is így érzel?
2018. márc. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!