Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borderline-ok mindegyikotok...

Borderline-ok mindegyikotok allandoan szakmat, erdeklodesi kort, terveket stb valtoztat?

Figyelt kérdés
Ez iszonyu mert en igen.

2019. szept. 13. 21:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Sajnos én is :/
2019. szept. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
en csak regen, mikor bantalmaztak. azota nem, szerencsere:)
2019. szept. 14. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem. Én közel 20 éve egy területen dolgozok. Az érdeklődésem is maradt.
2019. szept. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

terveket talán annyira nem, de ezen felül még szexuális orientációt is

👍

2019. szept. 15. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is így vagyok vele, a kezdeti lelkesedés valahogy mindig elszáll bármiről legyen is szó és ez általában az egész személyiségembe vetett hitemet megingatja. Mindenben ez van, nemcsak munka és érdeklődési kör terén a saját személyiségemet is váltogatom. Hogy ki vagyok, miben hiszek, hogyan beszélek, milyen érzéseket érezhetek, milyen zenei stílust hallgatok, milyen vallásban hiszek... azért borzasztó, mert amikor "valamilyen vagyok", akkor elhiszem, hogy ez örökre így marad majd, hogy örökre ez leszek én, hogy végre megtaláltam azt, aki igazán vagyok, és megtaláltam, amit igazán szívesen csinálok. Aztán jön egy holtpont és az egész identitásom romokba dől. Minden ok nélkül! Depresszió, kétségbeesés, érzelmi káosz... egy ilyen depressziós hullám végén pedig mindig arra eszmélek, hogy nem tudom folytatni mindazt, amibe belekezdtem, mert megváltoztam, sőt talán meg is gyűlöltem azt, amilyen voltam abban az x hétben, hónapban. Már a 3. alkalommal jelentkezem egyetemre, mellette képzéseket, tanfolyamokat végeztem, otthonról is dolgoztam és mindegyik teljesen más témakör, teljesen más elfoglaltság és már egyiket se szeretem csinálni... Úgy érzem mintha mindazt, amit anno elértem, nem is én értem volna el, hanem valaki bennem élő más ember. Borzasztó érzés.
2019. szept. 16. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat. Persze nem jo hallani, hogy masok is igy vannak ezzel az egesszel. Es nem akarok elkeseriteni senkit, de en osszesen 6 azaz hat egyetemet kezdtem el es hagytam ott. A munkahelyeimet elkezdtem osszeirni hogy majd osszeszamolom, de hihetetlenul sok es allandoan ott hagytam mindet. Ez az identitas valtogatas annyira tipikus...utolso is nagyon jol leirta. Teljesen ilyen az egesz. Nem tudom hogy tenyleg segit-e a DBT vagy a mentalizacios terapia, de azok meg rengeteg penzbe kerulnek es evek. Es pont ez a rakfeneje az egesznek, hogy egy borderline lehet hogy nagy elannal nekiall, hogy igen, megcsinalom, meggyogyulok! Aztan par het/ honap mulva felrugja az egeszet.

Barcsak tudnam mi a megoldas, ingyen meggyogyitanam az osszes szenvedot. Mert ez tenyleg szenvedes.

2019. szept. 16. 19:20
 7/7 anonim ***** válasza:

Konkrétan állandóan. Mindig elhatározom, hogy leállok, megállapodok egy dolognál, mert így nem lehet élni, de nem tudok.

Sosem érzek semmit elég jónak és van egy belső feszültségem minden új élethelyzetnél, hogy ez sem lesz jó, még ha élvezem is, már az elején váltanék másra, újabb terveim vannak. Érdeklődési köröm is állandóan változik, ez kiterjed a gondolkodásomra, elveimre, öltözködési stílusomra, beszédstílusomra. Teljesen észrevétlenül, de mindig befolyásol valami/valaki, akár egy teljesen ellenkező irányba. A hajamat is 2-3 hetente más színűre festem, mert mindig mást érzek jónak, amit pár hete még életem színének éreztem azt hirtelen a semmiből annyira megutálom, hogy teljesen idegbeteg vagyok, szorongok, nem megyek ki a lakásból addig amíg nem tudom megváltoztatni.

Szexuális irányultságomra is igaz, mindig az aktuális választásomra azt hiszem, hogy megtaláltam az igazi identitásomat, utána pedig fogom a fejemet, hogy hogy lehettem ilyen hülye, nem is vagyok az. Hetero/meleg/biszexuális/aszexuális/pánszexuális váltakozik, egy ördögi kör igazából, naponta tud változni.

Igazából kicsi korom óta ilyen vagyok csak akkor még észrevétlenebb és ártatlanabb volt, hogy minden héten teljesen más játékkal játszottam, más embereket istenítettem. Éjjel-nappal a Bravo újságokban lévő "személyiség" teszteket töltöttem/ gyártottam magamnak, hogy valahova be tudjam kategorizálni magam, nálam ez mindig probléma volt, hogy annyi minden érdekel, szinte mindent magaménak érzek, hogy nincs is igazából kiforrott, stabil személyiségem. De el sem tudom képzelni, hogy valaha lesz. Több pszichiáter/ pszichológus mondta már, hogy régóta elnyomom az igazi énemet, mert mindenkinek meg akarok megfelelni, ezért vagyok egy ekkora káosz, nem merem önmagamat adni, meg hogy éretlen vagyok...Lehet benne igazság, de szerintem itt többről van szó, amibe ők nem látnak bele. És senki nem hisz nekem, hogy nekem soha nem volt stabil az önképem, mindenki keresi, hogy a gyerekkorom melyik pontján lett szétzúzva a személyiségem. Mára kezdem elfogadni, hogy én egyszerűen ilyen vagyok, instabil és változó. Sokszor idegesítő és frusztráló, de sosem unatkozom, mindig van valami új irány, amit éppen a fejembe veszek, még ha nem is valósítok meg mindent a fejem 0-24 zizeg, ez van, el kell fogadnom.

2019. nov. 13. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!