Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Idegességnek milyen hatásai...

Idegességnek milyen hatásai vannak?

Figyelt kérdés
(F/19)Már jó pár éve élek úgy hogy szinte állandóan stresszelek, idegeskedek, van egy csomó lelki bajom, meg egy csomó személyiségzavarom is vagy nem tom, az a lényeg hogy állandóan idegeskedek mindenen, alapból úgy kelek fel hogy egy jó adag hasgörcs, meg minden, és egész nap, igy nyáron is pedig most aztán különösen elzárkózom(mintha a suli ideje alatt nem ezt tenném) de ha suli van akkor meghalok szinte, egésznap suliban minden óra egy kinszenvedés, nah mind1.A kérdésem hogy ilyen mértékű stresszt hatására milyen fizikális betegségeim lehetnek(a lelkiről tudok)pl. gyomorfekély meg ienek?:s mert elképesztő hogy kikészitem magam, állandóan 100 fokon égek, és ha ez nem lenne elég hipohonder is vagyok, és ezért is stresszelem magam, de egyébként rendszeresen szokott gyomorégésem lenni, vagyis hogy igy a nyelőcsőmnél, mega hasamnál is eléggé szúr, ég, fáj stb... meg rengeteg görcsöm van meg minden, agyilag ez okozhat mondjuk agyvérzést, mert nagyon fejfájós is vagyok:S meghalhatok ebben? rákot vagy valamit a túlzott stressztől lehet kapni?
2010. júl. 14. 22:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehet rákot kapni, illetve könnyen kifejlődhet. Jó úton haladsz, ha ezt akarod! Sürgősen változtass, amíg nem késő!

A stressznek nagyon sok következménye lehet, amit te nem is hoznál vele össze. Alattomos. Keress fel orvost, de ezen kívül merőben más életmódra van szükséged.

2010. júl. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igaz, csak ahogy irtam már kb. 6-7 éve vagyok ebben az életmódban, és kb. 5 éve tudatosan, és azóta nem sikerült változtatnom:S ezalatt kialakulhatott valami visszafordithatatlan?:S
2010. júl. 14. 22:50
 3/4 anonim ***** válasza:
Gondolkozz el rajta,mi az,ami nagyon idegesít és azt próbáld száműzni az életedből,vagy legalábbis kerülni,amennyire lehet.És többet foglalkozni azzal,ami felvidít.A stressznek igen sok kellemetlen következménye lehet,például a pánikbetegség,ami igen kellemetlen testi tünetek egész sorát okozza.De kaphatsz a folytonos idegeskedéstől gyomorfekélyt,szívbajokat,agyvérzést is,magas vérnyomást.Javaslom,hogy keress fel egy pszichológust,vagy pszichiátert.Jobb mintha ilyen fiatalon tönkretenne a sok idegeskedés.
2010. júl. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igazad van, köszi a válasszokat.
2010. júl. 15. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!