Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichiátrián figyelembe...

Pszichiátrián figyelembe veszik hogy vegán vagyok, vagy rám kényszeríthetnek más ételt?

Figyelt kérdés

Nem evéssel kapcsolatos gondok miatt be kéne mennem egy időre, de nagyon félek hogy ezt is csak egy ''defekt''-nek tartanák.


Nagyon köszönöm előre is ha valaki tud hasznos infot



2019. szept. 21. 12:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Mi lenne ha felhívnád őket?
2019. szept. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Amennyire tudom van húsmentes diétás menü. Ha valami nem szimpi akkor simán csak nem eszed meg, nem fogják beléd tömni. Én sem ettem meg a sóskát, tökfőzeléket, bicilki levest, senkit nem érdekelt, éhen maradtam oszt jóvan.
2019. szept. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Egyrészt nem dognak defektesnek tartani. Másrészt semmi ételt nem fognak rádkényszeríteni. Harmadrészt ha olyan étel van ami nem fér bele az étrendedbe akkor nem eszed meg, hanem vmi eokonoddal vitetsz be.Neked megfelelő ételt.


Egy vega, volt pszichiatriai bennfekvo.

2019. szept. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Furi , pont most olvasok egy konyvet a 2 vilaghaboru utani, Magyarorszagon levo elmegyogyintwzetek valodi belso eleterol.

Tudom, hogy nem valasz a kerdesedre, de ahhoz kepest a mai rendszer arany. 😊

2019. szept. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A veganizmus nem pszichiátriai betegség, hanem életfilozófia, innentől kezdve a félelmed teljesen alaptalan. Hogy hogyan oldod meg az étkezést, az más tészta.


Veganizmus definíció: A veganizmus a Vegan Society alapító okirata szerint nem kizárólag az állatokról szól, hanem a filozófiáról, az egészségről és a környezetvédelemről is. A veganizmus az okirat szerint tehát egy filozófiát és életmódot jelöl, amely igyekszik kizárni – amennyire csak lehetséges és praktikus – az állatok kizsákmányolásának és a velük szembeni kegyetlenségnek minden formáját, étel, ruházat, vagy bármilyen más célból; és tágabb értelemben elősegíti az állat nélküli alternatívák fejlesztését és használatát az emberek, állatok, és a környezet javára.[4]


Ebben benne van, hogy "igyekszik kizárni – amennyire csak lehetséges és praktikus(...)", tehát nem kell éhenhalnod, ha nem jutsz vegán kajához, hanem akkor válaszd a vega opciót, amennyiben van olyan. Mondom én, egy vegán. De ez tényleg egy pont olyan élethelyzet, hogy ha senki nem tud bevinni neked ételt, akkor kénytelen vagy azt enni, amit tudsz. Gary Yourofsky se mondaná azt, hogy essél éhség kómába, ha nincs más lehetőséged. Én is nagyon sajnálom az állatokat, próbálj meg beszélni egy ismerőssel, hogy segítsen neked ebben, de az ott töltött idő alatt minden erőddel azon legyél, hogy próbálsz meggyógyulni :) Sok sikert kívánok.

2019. szept. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ahol én voltam, ott volt normál, vega, laktóz-glutén mentes és pépesített kaja. Előre kellett szólni, melyik csoportba tartozol. Annyi, hogy először a spec kajékat osztották ki, aztán utána a normál étrendüeket.

Nem tudom mindenhol így megy-e. Szerintem is csörögj oda.

2019. szept. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ritka ha bármilyen kórházban érdekel ez valakit. Én csak vegetáriánus vagyok mikor kórházban voltam a vega kaja azt jelentette hogy ha párzsi volt zsemlevel akkor én csak zsemlét kaptam. Nem hiszem hogy piszkálni fognak miatta de az étkezésedet magadnak kell megoldanod.
2019. szept. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Vegán a kérdező és nem vega. Ilyen valaszokra mi szükség van? Csak a saját frusztráltsagodat bizonyítod.
2019. szept. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem kényszerítik rád, sőt, befekvéskor megkérdezik, tartasz-e valamilyen diétát. És igen, jobb helyeken lehet húsmentest is kérni.
2019. szept. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!