Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tudnám a szorongást...

Hogy tudnám a szorongást enyhíteni?

Figyelt kérdés

Mióta kollégista vagyok, és nem vagyok otthon, ősszel mindig rámjön valami halálfélelem szerű. Ilyenkor nem látom értelmét az életnek, és bármit csinálok, mindig az a kérdés jön fel bennem hogy "minek, ha úgy is meghalunk?" Ezt nem valami depresszió szerű beletörődés kíséri, hanem durva szorongás, talán valami pánik szerűség is. Ez tavaly jelentkezett először, az valami borzalmas volt, de egy hónap alatt elmúlt. Folyamatosan sírtam, remegtem, enni sem tudtam,abban az egy hónapban fogytam is. Rengeteget voltam otthon de csak egy kicsit enyhült, a szüleimre is nagyon ráijesztettem. Egy alkalommal voltam pszichológusnál, de akkor már javulófélben voltam, ezért a pszichológus sem vett komolyan, ami kölcsönös volt. Na mostanában megint megjelent ez az érzés, és rettegek hogy olyan durván fogok szorongani, mint anno egy éve. A honvágy is megjelent, sajnos a családi hátterem miatt folyamatosan aggódom a szüleim miatt, hisz szinte én nevelem őket, és nem ők engem. Rengeteget utánaolvastam ennek de még mindig fogalmam sincs, hogy mi lehet a bajom, hogyan tudnám enyhíteni. Szerint meg sem tudtam normálisan fogalmazni, mit érzek:D Mit ajánlotok, mit csinálhatnék,hogy jobban legyek? Így a tanulásra és a tanórákra sem tudok koncentrálni, mert folyton kavarognak a gondolataim. Az alvás sem igazán megy. Elnézést ha nagyon zavaros lett a kérdés,elkeseredettség miatt írom ki, mert eddig azon kívül hogy megértettek, senki nem tudott segíteni, akinek beszéltem róla. Hátha itt van valakinek tapasztalata erről, tuti nem vagyok egyedül ezzel a problémával

16/L


2019. szept. 24. 21:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Másik pszichológus, vagy pszichiáter esetleg? Az ilyen durva szorongás eléggé orvosi kategória. :/
2019. szept. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A pszichiátert mindenképp kerülni szeretném. Arra a pontra még nem jutottam el, hogy gyógyszereket szedjek rá. A pszichológus sem igazán lehetőség, magánra nincs pénzünk, emellett délután sincs annyi időm hogy elmenjek. És mivel kolis vagyok, indokolnom is kéne, hogy hova megyek, és itt sajnos mindenkit elmebetegnek néznek ,aki pszichológushoz jár.
2019. szept. 25. 06:33
 3/4 anonim ***** válasza:
Esetleg próbáld meg bevezetni a napi sportot. 1 óra spinning akármi után nézd meg, hogy hogy érzed magad.
2019. szept. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy azonnal gyógyszerrel kezdene. De, csak egy lehetőség, a kevés ingyenes lehetőségek egyike. Igazolást meg biztos tudnak úgy intézni, hogy diszkrét legyen.

Azon túl, ha már felismered, hogy káros gondolataid vannak, küzdj ellenük. Tereld el a figyelmed róla, csinálj valamit, ami leköt olyankor.

2019. szept. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!