Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Legszívesebben elmennék...

Legszívesebben elmennék itthonról lakni. Ami miatt nem teszem, csak az hogy nem akarok további fájdalmat okozni a családomnak. Pszichiáterhez is ezért nem megyek mert ha megtudnák akkor is utálnának. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
elment a kedvem a létezéstől is
2019. szept. 29. 09:26
 1/6 Wicacica válasza:
Szia. Szerintem költözz el. Ha már így is úgy is utál a családod akkor mindegy. Ha a saját boldogságod a fontos kezd új életet nélkülük. Idővel ők fognak jelentkezni és könyörögni neked.
2019. szept. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem biztos, hogy utálnának, ha megtudnák, hogy elmentél pszichiáterhez - lehet, hogy csak az a betegség mondatja ezt veled, amit a pszichiáter ki tudna kezelni. Meg egyébként sem kell tudniuk róla: menj el dokihoz anélkül, hogy szólnál a családnak.
2019. szept. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

azt mondanák hogy annyira utálom őket hogy idegenekkel kell megbeszélnem a problémáim.

pedig nyilván szó sincs erről. Azért nem mentem még el itthonról mert szeretem őket

2019. szept. 29. 09:35
 4/6 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? Szerintem költözz. Ha már most is utálnak, nem mindegy?


Szabadulj meg tőlük, és nem leszel korlátozva.

2019. szept. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
utalnak? ilyeneket mondanak? mar bocs, de ez bantalmazas. tipikus elszigeteles, amikor nem engedik az embert, h segitseget kerjen. azert nem akarjak, h massal beszeld meg a problemaid, mert lehet, h mas megmondana neked, h milyen rosszul bannak veled. ok meg ezt nem akarjak. hiszen akkor nem tarthatnanak maguk mellett es nem szadizhatnanak. ja es meg valami... mi az, h fajdalmat okozol nekik azzal, h elkoltozol? miert is faj nekik? buntudatkeltes latom nagyon megy nekik...
2019. szept. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"azt mondanák hogy annyira utálom őket hogy idegenekkel kell megbeszélnem a problémáim.

pedig nyilván szó sincs erről. Azért nem mentem még el itthonról mert szeretem őket"

Hát akkor próbáld előbb velük megbeszélni. De ha nem lehet, akkor mégiscsak marad az, hogy máshoz fordulsz. Ha adtál esélyt a családnak, akkor utána már magadnak is adj: ne hagyd, hogy így kelljen élned, ilyen életuntan, hanem szépen fordulj szakemberhez. Saját magadhoz is legyél jó, ne csak a családodra gondolj - arra a családra, akik miatt legszívesebben elmennél otthonról lakni... nyilván nekik is van részük benne, hogy ilyen ramatyul érzed magad, mégis csak rájuk akarsz tekintettel lenni, magadra nem?

Neked most orvosra (pszichiáterre), vagy legalábbis pszichológusra van szükséged. Keress egyet! Mire vársz? Egyáltalán hány éves vagy? Ha még tanulsz, iskolapszichológust is kereshetsz. Ha meg már elmúltál 18, akkor felnőtt ember vagy, azt teszel, amit jónak látsz, a családodnak sem vagy köteles beszámolni róla.

2019. szept. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!