Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Minek mondják azt, hogy...

Minek mondják azt, hogy gyógyítható a borderline?

Figyelt kérdés

Miközben ki van hangsúlyozva, hogy hosszú terápiával is igen nehezen befolyásolható...

Nekem a "gyógyítható" kicsit mást jelent. Kicsit pozitívabb képet fest, mint az, hogy benne van a pakliban, hogy minden hiába, lehet minden erőfeszítés eredménye annyi, hogy egy hajszalnyit jobban vagy. Ezt jelentene a "gyógyítható" kifejezés?


Eléggé elkeseredett vagyok, úgy érzem minden erőfeszítésem nulla, nem ér semmit, hiszen úgy is nehezen befolyásolható az állapotom, akkor meg minek kuzdjek és eroltessem meg magam..


2019. szept. 30. 16:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Csak kezelni lehet.
2019. szept. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
ki ezt mond, ki azt. en szemely szerint gyogyithatonak tartom akar 100%osan is. kognitiv terapiak nagyon jok. lenyegeben a szemelyisegzavarok arrol szolnak, h az egyen lenyegesen mashogy latja a kornyezetet es mashogy erzekeli a vilagot. berpgzult rossz viselkedesi es gondolkodasi mintaik vannak amiket nehez kiirtani igen. mivel eleg sok van beloluk. en mar csak tudom, bar en nem konkretan borderline vagyok. ezeket atirni hosszu folyamat es szemely szerint sima pszichologus nem is fog olyan sokat segiteni. elmesz, elmondod az aznapi bajod es kiigazitja 1 dologba a gondolkodasod. na nekem csak 1 nap vagy 10 ilyen van ami kapasbol 10 alkalmat felemesztene. ezert jobb a kognitiv terapia vagy a sema terapia.
2019. szept. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de hidd el, hogy én már annak is örülök, hogy egy hajszálnyit jobban vagyok. Azokat a mélypontokat, önbántalmazó epizódokat senkinek sem kívánom.
2019. szept. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez szerintem a legtöbb mentális betegségre elmondható.


Őszintén én nem hiszek abban,hogy egy mentális betegséggel élő felnőtt egyszer teljesen egészséges lesz.

Gyerekkorban talán még nagyon korai szakaszban felismerve ezek kezelhetőek.

De később már sok dolog hibásan rögzül és azt nagyon nehéz átírni.


Ezt nagyon nehéz megérteni egy mentálisan egészséges személynek.Aki nem belülről éli meg,az nem is érti igazán.Nyilván enyhíthetőek,javíthatóak ezek a betegségek.

Eleve genetikai tényezők is szerepet játszanak,amikkel nem nagyon lehet mit tenni.

A másik a környezet,amiben élsz milyen.

Még ha tudod is mi lenne a jó,akkor sem működik,mert a környezet,ami körülvesz,nem tudod teljesen kizárni.

2019. okt. 2. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha a borderline személyiségzavarnál maradunk, az dialektikus viselkedésterápiával nagy eséllyel "gyógyítható". A kreativitás, és az átlag feletti intelligencia pozitívan befolyásolják a kimenetet!


28-35 éves kor között "magától" is javul a helyzet.

Azért mondják, mert esetkövetéseket végeztek, és ez jött ki a statisztikából!

2019. okt. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!