Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a tapasztalatotok a szorong...

Mi a tapasztalatotok a szorongásoldókkal, nyugtatókkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Évek óta generalizalt szorongással, és enyhébb pánikbetegséggel küzdök (pszichiáter megfogalmazása). Többször is jártam rendszeresen pszichológushoz terápiára, hónapokig, de semmi hatását nem éreztem, pedig már kéne. Most végzős vagyok, és a tüneteim nagyon felerősödtek, szinte már nem emberi ez az állapot. A pszichiáter valami vitaminokat adott, már be kellett volna épüljön a szervezetembe, de semmi hatása ennek se. Gyógyszert nem akar írni, de úgy érzem már muszáj lesz, eddig együtt tudtam élni vele, de most már elviselhetetlen. Keressek másik pszichiátert és kezdjek el gyógyszereket szedni szerintetek? Mik a tapasztalatotok?

19/F


2019. szept. 30. 18:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem az antidepresszáns teljesen bevált a szorongásra kb 3 hét volt míg kifejtette a hatását. Tudom sokan ellenzik a gyógyszert de nekem muszáj volt nem tudtam emberek közé menni, enni és még aludni se. Néha még rám jön a szorongás de pár perc alatt el is múlik. Szerintem válts pszichiátert.
2019. szept. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
AD hatásos. Csak olyankor kezdd el szedni, amikor van időd az elején 2 hetet szenvedni.
2019. szept. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És a szenvedés alatt mit kell érteni? Felerősödnek a tünetek?
2019. szept. 30. 21:20
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen. Meg előjön néhány mellékhatás, ami később elmúlik.
2019. szept. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Velem is ugyanez volt érettségi évében, bár már 4 éve küzdök azzal amivel te. Egyetemen sem lett jobb a helyzet, sőt. Én is azon vagyok, hogy megoldást találjak, de eddig még nem sikerült. 19/L
2019. szept. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Utolsó, nem próbáltad ki az antidepresszánst? Ma is voltam pszichológusnál, de érzem magamon, hogy semmit se ért, pedig gyakorlatba is alkalmazom a dolgokat amiket mondd
2019. okt. 1. 19:14
 7/7 anonim ***** válasza:
Még nem. Nem akarok ráfüggni semmiféle gyógyszerre, mert a leszokás nem kellemes, viszont gyógyszer nélkül sem tudom megoldani. Padhelyzet.
2019. okt. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!