Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Évek után újra érzem a depress...

Évek után újra érzem a depresszió visszatértét. Van valami ötleteket, tapasztalatotok, hogy mit tehetnék?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok, 17, illetve 21 éves koromban depresszióval kezeltek, korábban csak kórházban, másodszor már pszichoterápiás intézményben.

Tavaly novemberben orvossal egyeztetve (fokozatosan) elhagytam az addig évekig szedett Brintellixet, ami gondolom, hogy bevált, javarészt jól éreztem magam a bőrömben.

A hetekben munkanélküli lettem, és elkezdtem azt érezni, hogy süllyedek vissza, így újra elkezdtem szedni (orvossal egyeztetve, ~2,5 hete, 5mg-ot) Brintellixet. (Az elmúlt 3 nap már kettőt vettem be.)

Már interjúkra is nehezen tudtam eljárni, mégis sikerült bekerülnöm egy jónak tűnő helyre (viszont nagyok az elvárások). Holnap, azaz hétfőn kezdek, de napok óta alig tudtok enni, szinte csak fekszem, hányok, az alvás sem nappal, sem éjszaka nem megy, nyugtatóval (Frontin) sem, folyamatosan mérhetetlenül feszült vagyok, és csak arra tudok gondolni, hogy semmi sem fog összejönni amiatt, ahogy most vagyok.

Olvastam olyanokat, hogy 2-3 hét után a gyógyszer mélyebbre küldi az embereket, és utána hoz javulást. Most konkrétan azt érzem, hogy mindentől és mindenkitől messze, csak hányni, és sírni szeretnék.

Próbálom kicsit kikapcsolni az agyam, de képtelen vagyok rá. Rettenetesen aggódom, hogy holnaptól mi vár rám, és nem tudom, mit kellene tennem :(


2018. ápr. 15. 14:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ha hánysz, jelentsd a munkahelyen, hogy ez a helyzet, elkaptál valamit, muszáj vagy táppénzre menned, mert megfertőznéd a többieket. Addig ne menj dolgozni, amíg ez a mellékhatás el nem múlik (valószínű a Brintellixtől van). Addig hátha a hangulatod is jobb lesz. Én a helyedben a dokit is felhívnám és megkérdezném tőle is, hogy mit tanácsol.
2018. ápr. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az antidepresszánsoktól az elején rosszul vagy, növeli a már meglévő tüneteidet, ezért szoktak mellé írni a kezdeti időben nyugtatót. Pár hét és hozzászoksz, de ne emeld duplára az adagot, mert ezeket csak fokozatosan és kis adagban szabad emelni és csökkenteni is. Csak úgy szedd, ahogy az orvos írja fel, akkor emelj, ha ő azt mondja. Szerintem addig ne próbálkozz munkával amig nem vagy jobban, mert csak kudarc lesz és még rosszabbul leszel. Várj amig hat a gyógyszer, utána is találsz munkát, addig kérj anyagi segítséget.
2018. ápr. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat.
2018. ápr. 19. 07:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!