Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Veletek volt már olyan, hogy...

Veletek volt már olyan, hogy éveken át pechesek voltatok? Nem jött össze semmi?

Figyelt kérdés

Én már bármit csibálok az életemmel, nem jön össze semmi. Emiatt már mentális problémák is jöttek elő illetve erősödtek.


Jelenleg az egyik célomért feladtam mindent, otthagytam csapot papot és mindent egy lapra tettem fel.

1,5 hónapon belül 4 dolog se úgy jött össze, ahogy azt képzeltem. Emiatt veszélybe került a megélhetésem, a jövőm és már most fel kell adnom, amibe belevágtam.


Bármit tanulok, hiába, bárhogy igyekszem spórolni, hiába...


2019. okt. 3. 09:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Szerintem a hozzzáállásoddal van baj, eleve azt várod, hogy minden rosszul süljön el.

Másrészt nem irsz semmi konkrétumot, mert nagyon nem mindegy, mennyi idös vagy, milyen végzettséged, szakmád van, mi az a "célod", amiért mindent - pontosan mit?? - feladtál, miért nem jön össze, amit terveztél - nincs kellö tudásod hozzá -, stb.

Konkrétan leírva sokkal többet lehetne mondani, mi az, amit rosszul csinálsz, mert a hiba benned van, nem "pechse vagy", hanem vagy irreális célokat keresel, vagy nincs benned meg a kellö kitartás vagy tehtség.

2019. okt. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Nagyon sok dolog múlik a véletlenen.

Egyszer késésben vagy, minden elmegy az orrod előtt. Másszor késésben vagy, de minden jármű pont jön.



Az aktuális pechemet egy családtag okozta, előtte pedig egy cég hr-ese hazudott nekem.


Nem kérek több áldozathibáztató hozzászólást.

2019. okt. 3. 10:37
 3/19 anonim ***** válasza:

Mint én. Minden napra van valami szívás. Egymás után lyukadt ki egy cső otthon a fürdőszobai kád alatt, aztán, ahogy megcsináltattam és elmentek a szerelők, a kerti csapot nem tudta elzárni barátnőm, azt is megcsináltam, a erre beépített budi kezdett folyni, azt is megcsináltam, erre a fűtés nem indult be, azt is megcsináltam.

Mondjuk amit nagyon-nagyon akartam eddig, az általában sikerült, de folyton van valami szívás egyébként. Most éppen nem volt semmi, cserébe lett egy pánikrohamom, aztán mégegy és mégegy. Szerintem az embernek a hozzáállásán kell változtatni, mert ahogy az előzőek is írták, bevonzza a bajt.

2019. okt. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Nekem egyébként mindig maximum fordítva vonzotta be.

Legalábbis ha számtítok a jóra, tuti nem úgy jön össze.

2019. okt. 3. 11:24
 5/19 anonim ***** válasza:
49%
Nem számítani kell, hanem tudni (és nagyon akarni), hogy összejön a dolog. Pl. ha megbeszéled egy haveroddal, hogy átjön, akkor tudod, hogy át fog jönni. Na így kell lenni azzal is, amit nagyon szeretnél. Pl. "tudom, hogy ez az állás az enyém, mert nagyon akartam" ...és puff össze fog jönni. Gyakorolni kell, de tanulható.
2019. okt. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Én nagyon reménykedő vagyok, ez okoz sok fájdalmat.

Azt hittem, enyém lesz egy adott állás, már ott képzeltem el a mindennapjaimat. Ezért IS hoztam egy rossz döntést.

2019. okt. 3. 11:32
 7/19 anonim ***** válasza:
Ja, 30 éve nem nyertem a lottón semmi érdemlegest.
2019. okt. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

"Nagyon sok dolog múlik a véletlenen.


Egyszer késésben vagy, minden elmegy az orrod előtt. Másszor késésben vagy, de minden jármű pont jön."


NE legyél késésben, hanem idöben érj oda, és akkor nem kell szerencse ahhoz, hogy elérd, amit akarsz.



"Az aktuális pechemet egy családtag okozta, előtte pedig egy cég hr-ese hazudott nekem."


Ilyen nincs, sem egy családtag, sem egy HR-es nem okoz pechet, ezzel csak magyarázni akarod a saját hibádat.


"Nem kérek több áldozathibáztató hozzászólást."


NEM áldozat vagy, ez nem áldozathibáztatás, te vagy az, aki mindig másra fogja a saját tehetetlenségét.

2019. okt. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Korábban én is arról papoltam, hogy mindenki mindenhova érjen oda időben, induljon időben. Mígnem egyszer elkezdtem egy OKJ-t, majd sikerült elhelyezkednem. 17:00-kor végeztem a melóban, 17:30-tól suli, az út pedig 40 perc volt...

Innentől kezdve megértem azokat is, akik agglomerációba ingáznak és számít, melyik vonatot érik el, ezért bizony rohannak.


Csak egy kitérő.

Sejtettem, hogy bármilyen példát írok, belekötsz.

Gondolom, a te életedben rajtad múlna olyasmi is, minthogy kitör a háború, alattad tűz üt ki ezért leég a te lakásod is vagy ha vezetsz szép nyugodtan 90-nel és kivág veled szemben egy szabálytalanul előző 120-szal.


Egyébként elmagyaráznád, hogy mitől lehetek én a hibás, ha a hr-es hazudik? Jó, ok, én (is) elrontom az interjút (ők pedig esetleg szívatnak, tehát kettőn áll a vásár). Nade az, hogy hazudik a hr-es ribi, arról mégis hogyan tehetek én?

Vagy ha a családtagom utolsó pillanatban máshogy csinál valamit és ezzel akaratlanul is keresztbe tesz?


Biztos van oka, hogy így állsz a kérdezőkhöz.


1. Szimpla rosszindulat. Te igazából nevetsz rajtunk.

Figyelj, én ránézek a villamosra és az jut eszembe, hogy jó lenne kilépni elé, mert az én életem úgyis szr lesz. De nevess nyugodtan másokon.


2. Azt hiszed, aki lelkileg rosszul van, annak ez kell, azt fel kell rázni.

Engem nem kell felrázni, az ilyentől csak még többször gondolkozom a villamos elé lépésen...


3. Tipikus gyakoris hozzáállás: a kérdező tuti lusta, nem harcol stb.

Olyan nehéz megkérdeznetek, mit teszünk, az azonnali támadás, következtetés levonása helyett?

Én jelenleg 2 sulit csinálok munka, illetve jelenleg álláskeresés mellett. Az egyik suli most kezdődött, a másik viszont tartott nyáron is. Bizony nyáron is kora reggel kelés hétvégén. Mellette önállóan képeztem magam angolul, úgy, hogy nem tudom eléggé ezt a nyelvet, tehát duplán nehéz volt.

Mellette járok mentális szakemberhez, igyekszem sportolni, enni zöldséget-gyümölcsöt, eleget inni, változatosabb programokat szervezni.

Ha még lustának éreznél, kérdezz, ne támadj azonnal.

2019. okt. 4. 06:25
 10/19 anonim ***** válasza:

Tényleg segíteni akarok neked, de ez csak akkor mehetne, ha te is átállítanád magad és tényleg mindent megtennél a sikerért.

Hidd el tudom, miröl beszélsz, nekem is ilyen volt sokáig, hogy minden félresikerült, mert X; Y; Z; N; M valamivel elronottta az esélyeimet. Aztán valaki felrázott, elmondta, hogy ha én mindent megteszek és nem másokra számítok, csak akkor van esélyem bármire is. Elöször ém is megsértödtem, úgy reagáltam, mint te most, de aztán addig járt a fejemben, amit mondott, hogy csak belevágtam.

(A villamos elé lépés gondolatot is ismerem, csak nem vollamos, hanem vonat - de a vezetökre való tekintettel meggondoltam)

Érdekes módon ahogy nem mástól vártam segítséget, ugyan nehezebb volt, de sikerült elérnem, amiket akartam. Persze nem egy (bizonytalan) lapra tettem fel egyböl mindent, de azért valamennyit kockáztattam is.


Ha egy interjún valami hülyeséget csinálsz, akkor attól kezdve nem a HR-es számít, hanem csak az, hoyg te hibáztál.

Ha a rokon valamit máshogy csinált, és ezzel neked problémád lett, akkor függövé tetted magad töle, és ezt nem szabad.


Az jó, ha tanulsz, de csak akkor, ha valami értelmes dolgot. (A nyári - meg minden egyébkori, mindennapos - koránkelés meg szerintem természetes, ha valaki valamit el akar érni, nem alhatja át a fele életét!)

A nyelvtanulás kifejezetten okos ötlet, de ez csak eszköz lehet, nem cél, annak viszont nagyon hasznos.

Ebböl látszik, hogy nem úgy vagy lusta, hogy nem csinálsz semmit, legfeljebb nem megfelelö módon vagy aktív.

Nem tudom, mennyi idöt töltesz olyasmivel, ami egyszerüen csak érdekes, szórakoztató, mert erre is szükség van.


Jó lenne tudni, mi volt az az egy dolog, amibe bele akartál vágni és nem ment, konkrét témában többet lehet mondani, ami segít.

2019. okt. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!