Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A párom nárcisztikus személy...

A párom nárcisztikus személy lenne?

Figyelt kérdés
Nagyon sokat vitazunk, szinte apróságok miatt, és féltékenység miatt, ami teljesen alaptalan. Amikor vitázunk olyankor bármit mondok én vagyok a hibás, szinte azt érzem gyűlöl, és olyan is volt már, hogy én kértem bocsánatot csak,hogy nyugi legyen. És ezzel ő vissza is él mert azóta fel használja ellenem ,vagyis hangoztatja, hogy ugye a múltkor is nekem volt igazam. A másik meg az, hogy nekem nincs munkám itthon vagyok mert van egy gyermek is. És szinte elvárja hogy ki szolgáljam. Az ételt ugye még főzöm,elvárja hogy mire ő haza ér a munkából már kész legyen , én szedjek neki, én csináljak mindent,ki kell azolgalnom , a kávét ki vinni neki, a cigarettát el készíteni neki,mindent minden... A másik az hogy amikor vitázunk sokszor hallgat és úgy csinál mintha valami borzalmas dolgot követtem volna el, úgy beszél velem ,és rólam, és úgy is néz rám. Olyankor csak sírok és borzasztóan fáj amiket mond. És a végén tényleg én vagyok az aki a rossz. És ehhez sokszor elég az is hogy valami olyat mondok vagy úgy ahogy neki nem tetszik. Olyankor mindent fel hoz. A gyerekkel is olyan ,hogy általában nem igazán foglalkozik vele, ha rossz rá szól de akkor nagyon durván, de meg dicsérni még nem igen dicsérte meg, úgy gondolja hogy neveletlen pedig nem. Folyton foglalkozom vele, tanitgatom,és ha olyan van en is leszidom,de nem olyan erősen. De olyan is szokott lenni,hogy meg lepi ajandekkal apróságokkal, és olyankor kedves vele , de érezni azt a tartást. Szóval ez az lenne ,vagy utal minket?
2019. okt. 3. 14:21
 1/5 anonim ***** válasza:
A nárcisztikusok gyakran olyan társakat keresnek akik helyette megcsinálnak mindent. Rabszolgaként tekint rád,egyfajta tehénre,nem emberi lényre. Ha kritizál akkor esélyes. De az is lehet hogy önállótlan és elkényeztetett. A másik meg ha azt érzed hogy gyűlöl akkor valószínűleg nem nárcisztikus. Ők nem azért generálnak vitát meg teszik tönkre a párjukat mert utálja a párját. Ő nem érez utálatot sem gyűlöletet senki felé. Neki csak az a fontos hogy érzelmeket táplálj felé,ezt jelenti neki a figyelem. Ettől tölt fel. Ez alakítja ki a személyiségét. Tehát ha kiborulsz,ha sírsz,ha kiabálsz,ha zaklatott leszel,ha frusztrált, ha gyűlölöd,ha utálod,bármilyen érzelmet táplálsz felé őt ez boldogsággal tölt el. Mert neki az agya másként működik. Ha megütöd dühből akkor annak örülni fog hiszen mekkora hatással tud lenni rá. Visszaigazolod neki azt hogy mennyire fontos még neked.
2019. okt. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen. Amikor ki hozza belőlem az ideget, tehát kiabálok vagy ilyesmi akkor ő tök nyugodt, olyan is volt már hogy hátra dőlve nézte.
2019. okt. 3. 14:43
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor ő ezzel elérte a célját. Ha pedig teljesen közömbös maradsz vele akkor lehetséges hogy idő után elhagy téged.
2019. okt. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Sajnos van esély rá, hogy nárcisztikus. Mivel nekik szükségük van a figyelemre, csodálatra és elismerésre, próbáld ki, hogyan reagál bizonyos dolgokra amit tőled kap. Kicsit nézz át rajta, legyél figyelmetlenebb vele, azaz éreztesd, hogy nem Ő van a középpontban. Majd keress valamit amiért megdicséred, mutasd, hogy felnézel rá.

Egy egészséges érzelmi intelligenciával rendelkező embernél nem lenne a változás olyan mérföldekre egymástól mint a nárcisztikusoknál.

2019. okt. 4. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
szerintem az. házasok vagytok? ha nem, örülj neki. ha nem vagytok házasok, próbálj titokban egy saját egzisztenciát fölépíteni, és lépj le amint lehet.
2019. okt. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!