Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem merek telefonálni?

Miért nem merek telefonálni?

Figyelt kérdés

Nagyon rossz a hangom telefonba. Legalábbis én úgy érzem/hallom. Mások azt mondják normális a hangom, de szerintem nem és szerintem túlzás, hogy ennyire senkinek nem merem felvenni egyedül csak a közeli rokonaimnak és a jó barátaimnak veszem fel.


Nem merem se felvenni se hívni azokat akiket annyira nem ismerek, de még távoli rokonokat se és pl ha egy fiú elkéri a számom,megadom, de utána ha hív nem merem felvenni, mert félek mit reagálna a hangomra, ha meghallaná a telefonba.

Élőben más, úgy merek beszélni, nem félek,mert ott látnak és nem csak a hangomat hallják.

Egyébként ezért azt is utálom ha videóznak, olyankor direkt nem is szólalok meg, hogy ne hallatszon a hangom és ez lehet nem ide tartozik, de még azt is utálom ha fotóznak (nem tudom ennek van e valami köze hozzá)


Sokmindenben akadályoz ez, így nem is lesz kapcsolatom, mert hülyének fognak nézni,hogy nem merem felvenni a telefont nekik.

Ez tudom,hogy önbizalomhiány miatt van, de hogy küzdhetném le?

Szerintetek ez normális? Van/volt még valaki így? Ha igen elmondanátok,hogy sikerült leküzdeni, ha sikerült?

18L



2019. okt. 3. 23:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

LOL


Mindenki így van vele, hogy furcsának hallja a saját hangját felvételről. Ez azért van mert mikor beszélsz akkor belülről máshogy rezonál a hangod a füledbe és másnak hallod. De mások kívülről mindig úgy hallanak téged mint te hallod magad a felvételről. És senkit sem érdekel! Nekik az a normális hangod.

2019. okt. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Majd idővel kinövöd ezt.
2019. okt. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Te tetted már le a telefont azért, mert nem tetszett a másiknak a hangja? Hidd el, neked se fogják.

Nem jó, ha ennyire mások véleménye körül forog az életed. Ha ennyire szorongsz tőle, lehet, hogy egy pszichológus se ártana.

2019. okt. 4. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

1-esnek igaza van! Nincs mitől félned, ők mindig azt a hangot hallják, ami neked furcsa.

Ha egy fiú elkéri a számod, akkor már hallotta a hangodat, tehát a telefonban is a megismert hangot fogja hallani, vedd fel azt a telefont!

2019. okt. 4. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!