Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Olwexya, Velaxin tapasztalatok...

Olwexya, Velaxin tapasztalatokra volnék kíváncsi? Ki mennyit szedet belőle, hatás, mellékhatás?

Figyelt kérdés
Depresszió , Szorongás , Olwexya , Velaxin

2019. okt. 7. 16:39
 1/3 anonim válasza:
100%

Nekem az egyetlen antidepresszáns, ami tényleg használ.

225 mg-ot szedek belőle.

Hatás: energetizál, nem érzem többé üresnek, lehangoltnak magam. Persze ha rossz dolog történik, rosszul érzem tőle magam, de nincsenek ezek az ok nélküli hetekig-hónapokig tartó lehangolt epizódok. Nyugodtabb vagyok, nem aggódom a jövőn, békésen és boldogan élem a jelent, mintha nem lenne holnap (előtte rengeteget aggódtam). Viszont ez valahol hátrány is, mert nem kell érte megdolgoznom, hogy jól érezzem magam, oda a motivációm. Simán hetekig nem megyek sehová, nem beszélek senkivel, jól elvagyok magamban egyedül.

Mellékhatás: főleg az elején volt keményebb, mivel eléggé pörgetett, feszült voltam tőle, tágak voltak a pupilláim, nem tudtam enni, nem tudtam aludni. De jobb helyeken erre a kezdeti időszakra adnak nyugtatót, és akkor könnyebb elviselni, aztán pár hét után leállítják (annyi idő alatt nem szoksz rá szerencsére). Ami mellékhatás maradt: belső pörgés/kis feszülés (de nekem ez kellemes, és közben nyugodt vagyok, nehéz jól körülírni), könnyebben lesz melegem és jobban izzadok, orgazmus elérése kicsit nehezebb, mint előtte, nagyon élénk álmaim vannak (mondjuk annak örülök), magasabb vérnyomás és pulzus, de erre betalocot szedek. Most hirtelen ezek jutottak eszembe.

Nem tudom, remélem nem ijesztőek, amiket írtam, nekem minden negatívum ellenére is megéri, sokkal jobb vele az életem.

Ha van még kérdésed, írj nyugodtan. És jó gyógyulást :)

2019. okt. 13. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
225 mg -ot egyszerre veszed be ? Reggel? Este ?
2019. okt. 16. 15:41
 3/3 anonim ***** válasza:
Érdekes. Engem ez a gyógyszer épphogy teljesen lenyomott, zombi voltam tőle, ha nem kellett mennem dolgozni, fel se ébredtem szinte egész nap. Ráadásul a női hormonjaimat teljesen összezavarta és mindenféle problémáim lettek tőle, szóval nekem nagyon nem vált be. (Sajnos arra nem emlékszem, hogy hány mg-ot szedtem belőle.)
2019. okt. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:

Tapasztalt már valaki extrém erős tériszonyt valamelyik antipszichotikumnál?

Mi volt a megoldás? Mert én már többféle gyógyszer szedése alatt (parnido(riszperidon alapú), restigulin( aripiprazol) ) is tapasztaltam olyan erős tériszonyt , hogy félteni kezdtem a családtagjaimat, hogy kiesnek az ablakon, ha nyitva az ablak, erkély ajtó. Mondanom...

Brintellixet szed valaki? Tapasztalatokra lennék kíváncsi. Mellékhatásokat éreztek?

En 3.napja szedem. Azt hiszem nagyon gyorsan hat. Nem érzek mellékhatást ,Nagyon aktív lettem, sokkal fényesebben,tisztábban látok mindent. Viszont élénk álmaim vannak és elég ijesztőek.Valakinek hasonló?

Coaxil, Tialera, Aneptinex (tianeptin). Valakinek van vele tapasztalata? Hatás, mellékhatás?

Főként az érdekelne, hogy okoz-e bármi mellkéhatást, illetve, hogy kinek mennyire használt szorongásoldásra. Szertralin mellé szedném. És ez az euforizáló hatása mit jelent? Főként külföldi oldalakon olvastam,hogy sokan "drog"-ként használták, vgyis visszaéltek vele....

Ezekről a gyógyszerekről van valakinek tapasztalata, hogy milyenek? (hatás, mellékhatás, stb. ) Asentra 100mg (szertralin), Spitomin 10mg.

Üdv! Ezeket írta fel a pszichiáter ma, depresszióra, kényszerbetegségre, szorongásra. Azt olvastam ,hogy a szertralin az egyik legjobb antidepresszáns (hatóanyag), mellékhatás és hatás szempontjából. Illetve a Spitomin is talán jobb mint a benzók? Szedte valaki...

Escitil nincs mellékhatás?

3. napja szedem. Allitolag szinte mindig van valami mellékhatás ezeknél a gyógyszereknél. Nekem nincs. Holnaptól állok rá a teljes egész tablettára. Ha nem lesz mellékhatása várhatom hogy segítsen majd?




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!