Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az 5 éves kisfiam ma pontosan...

Geri77 kérdése:

Az 5 éves kisfiam ma pontosan 4 hete az oviban egy alma megakadt a torkán és nehezen nyelte le. Azóta fél enni szilárd-ahogy ő mondja darabos ételt! . Nem tudom hogy segítsünk neki. Szeretnék kérni javaslatokat, hogy mit tehetünk érte?

Figyelt kérdés
...már voltunk kétszer a háziorvosnál, egyszer a fül-orr gégészeten és semmi fizikai baja nincsen. Voltam vele kineziológusnál, hogy oldani próbáljon dolgokat nála. Egyelőre sikertelen volt minden próbálkozás. Csak joghurtot, kinder hosszúkás csokit és végre már medvesajtot is eszik. Eddig egész életében imádott enni és jó evő is volt. Ötleteket szeretnék, hogy hogyan tudna ő minél hamarabb szilárd és egészségesebb ételeket enni. Köszönöm.

#5 éves #félrenyelés #traumatikus állapot #félelem kezelése
2019. okt. 10. 11:54
 1/6 anonim ***** válasza:
97%
4 hete joghurton és csokin él? Azta. Mindenféleképp probalkozzatok mással is azert. Krumplipüré, pici cafotokra tepett csikemell esetleg, es krémlevesek. Ezek mellett mindnekepp ajanlanek egy jo terapeutát, pszichológust, aki ert az ilyen problemakhoz. Nincs vele egyedul a gyereked, itt gyakorin is talalkoztam mar par ilyen esettel.
2019. okt. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%
A gyerekek nem hülyék, hanem gyerekek. Szerintem üljetek le vele beszélgetni (akár játékosra véve a figurát), és mondjátok el, hogy ilyesmi bárkivel előfordulhat. Szabad és kell is enni szilárd ételt, de mindig alaposan meg kell rágni a falatot. Nem szabad közben ugrándozni, nevetgélni, rohangálni. Én játékosan előadnám, hogy apa is bekapott egy falat pl kenyeret, jól megrágta, lenyelte, aztán anya is, és a maci is. Ha nem javul a helyzet, akkor gyerekpszichológus tanácsát is lehet kérni.
2019. okt. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem a szilárd ételt kezdetben vágjátok fel pici darabokra neki. Ha nem múlik a félelem, akkor kell szakember.
2019. okt. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem egyszer gyógyszer akadt meg a torkomon, azóta nem merek semmilyen gyógyszert bevenni, olyan félelemérzet jön rám, hogy visszajön a tabletta, nem tudom lenyelni. Szegény gyerek is biztosan ezt érzi.

Szerintem csinálj neki krémleveseket, turmixold az ételeket, vágd össze a szilárd ételt minél kisebbre.

Kinder csoki is darabos, nem? Lehet azt kellene neki akkor adni, ha előtte eszik szilárd ételt is. Mondd meg neki, hogy lassan egye, alaposan rágja össze, akkor nem akadhat meg a torkán.

2019. okt. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, 3 nap múlva megyünk a fél évvel ezelőtti orrmandula műtét kontrolljára. Ott megkérjük a doktornőt, hogy valamilyen módon nézzen bele a nyelőcsövébe, hogy meggyőződjünk arról, hogy tényleg csak pszichés a problémája. Várjuk izgatottan a csütörtököt, hogy mit mond. Ugyanis szpet 11 óta 1 hónapja(!!) amit evett eddig szilárdat, az a macisajt és ma reggel egy majdnem egész túrórudi, de sírva mondta a végén, hogy megakadt, amit nem értettem, de tejet sem akart rá inni. Oviba elvittem, de először nem vittem neki ételt(macisajt, joghurt) hátha enne valamit mégis.
2019. okt. 14. 11:35
 6/6 anonim ***** válasza:
Huh hát igen nekem osztálytársam volt ilyen, nem evett szilárdat, mindig mindent turmixolva evett, a szülei meg ráhagyták elég sokáig, nála 2.-ban kezdődött ha jól emlékszem, 8.-végén iszonyat rosszul nézett már ki így visszagondolva, ugye folyton hasmenése volt, ami bement felül ki is jött alul. Amennyire én tudom végül úgy gyógyult ki hogy a szülei nem adtak neki mást csak szilárd kajákat, és rákényszerült.
2020. ápr. 6. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!