Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Visual snow zavarral élők?

Visual snow zavarral élők?

Figyelt kérdés

5 éve van visual snow problémám, ami a kasás, zavart, pixeles latást jelenti. Ehhez vannak gyakran társult tünetek, amik nálam is megjelentek.

Nekem úgy kezdődött ez az egész, hogy nagyon fáradékony voltam, sokat fájt a fejem, főleg a tarkóm. Sokat dolgozom monitor előtt, így betudtam annak, vagyis a rossz tartásnak. Elég érzékeny típus vagyok, hajlamos voltam szorongásos zavarokra is, de már nem tudom melyik volt előbb, a betegség vagy a szorongás.

Egyszer annyit vettem észre, hogy valahogy furcsán látok. Szemésznél voltam, aki annyit mondott hogy ez van. A fejfájás következménye. Aztán észrevettem a visual snowt, de csak sötétben, a villózó pontokat. Több orvostól is azt a választ kaptam, hogy ez a szorongastól van ne figyeljek oda. Megfogadtam a tanácsot, nem figyeltem rá. Sötétben zavart, de a monitort legalább láttam, dolgozni tudtam, így remeltem hogy elmúlik a szorongásommal. Nem múlt el. Ezután fülzúgásom is lett. Próbáltam ezzel is kibékülni. Kopona MR-t, nyaki CT-t, vizsgálatokat végigjartam és nem találtak semmit. Mostanra ott tartok, hogy kettős látás és fényérzékenység is társul hozzá és már dolgozni is nehezen tudok. Minden orvost végigjártam. Eredmeny semmi.


Ezért, akinek hasonló problémaja van, kerem írja le a történetét, hogy segített-e neki valami, hogy hogyan krzdődött, vagy elmúlt-e. Nagy segítség, ha már az orvosok hülyének nézik az embert.

Angol nyelvű hozzászólásokat es cikkeket találok, de magyart nem sokat. Rám is írhat nyugodtan, aki hasonló cipőben jár.



2019. febr. 3. 15:26
 1/7 anonim ***** válasza:
15%

Itt nagyon alaposan megvizsgálnak és el tudják mondani, mi a teendőd, milyen lehetőségeid vannak mindenféle szempontból:

[link]

2019. febr. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%
A Szemészeti Klinikára menj be. Ott minden hétköznap van rendelés. Nekem volt ilyen fényes pont, meg villódzó fény is, de elmúlt. Állítólag veszélyes, mert a retina lehúzódhat.
2019. febr. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Szia.Nekem is kb ot eve van,legalabbis akkor figyeltem fel ra..mostansag kezdett felerosodni. Fulzugas,kasas latas,neha felvillano kis szikrak,utokepek ha felrenezek es fenyerzekenyseg is van. Oszinten erre nincs gyogymod,csokkenteni lehet valamennyire a tuneteket jogaval elmeletileg..
2019. máj. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Neked végül segített valami? Nekem is ez van mióta az eszemet tudom..

2020. márc. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem is azota van miota eszemet tudom. Talan 13 eves koromban figyeltem fel ra komolyabban. El kezdett zavarni, feltem hogy valami sulyos.

Orvosrol orvosra jartunk de senki nem tudott semmit mondani. Aztan egy ismerosunk mondta hogy neki is ez van. Visual Snow.

En azota probalok nem figyelni ra, hal istennek nekem nincsenek mas tunetek. Nekem ejjel-nappal ez van.


Nektek segitett valami?

2020. máj. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sziasztok ezzel ülök most a sürgősségin, valakinek valami javulás? Akarmi? Ma kezdődott és nagyon felek
2022. okt. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ne félj, lehet hogy csak ideiglenes. Migrén is csinálhat ilyet. De ha meg is maradna, adok tanácsokat szívesen.
2022. okt. 29. 01:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!