Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Izomrángás elmulasztására...

Semmi, szinte por.. kérdése:

Izomrángás elmulasztására valami trükk?

Figyelt kérdés
Augusztus vége óta amikor átment rajtam egy durvább lázas betegség és halálfélelmem volt, kialakult bennem egy hipohander szorongás. Azóta durván kattogok, hiába mentem többszöri orvosi kivizsgálásra melynek az eredménye negatív lett. Egy speciális betegségtől féltem nagyon, ami mostanra kizárható lett. Viszont a szorongás és a folyamatos rosszul alvás már fizikai jeleket mutat. Egészen pontosan folyamatosan ránganak a lábamban az izmok a vádlimnál. Már elfogadtam, hogy ez már tuti mentális, de ördögi körbe kerültem mert amíg rángnak, zavarnak, és amíg zavarnak szorongok ami miatt rángnak. Esetleg aki már átélt hasonlót, hogyan lehetne ebből a körből kiszabadulni?

2019. okt. 11. 11:53
 1/2 anonim ***** válasza:
Lassan. Egyrészt lásd el megfelelő tápanyagokkal a tested, pl. magnézium, B-vitaminok nagyon fontosak a megfelelő ideg- és izomműködés szempontjából. A D-vitamin és kalcium is fontos! Másrészt gyógynövények tudnak segíteni a stressz-szintedet csökkenteni. Pl. napi két bögre citromfű tea. Voltam hasonló helyzetben, nekem ezek segítettek, igaz, nem azonnal, hanem fokozatosan lett jobb. Én este citromfű- és hársfa teát ittam általában, meg vannak készen kapható nyugtató, lazító teakeverékek. De kipróbáltam homeopátiát és BEMER mágneses kezelést is álmatlanság ellen, utóbbinak már viszonylag pár napon belül éreztem a hatását, viszont nagyon figyelni kell mellette az ásványi anyagok pótlására, mert nagyon "átmos", ha érted, mire gondolok, mivel nagyon sok vizet kell fogyasztani mellette.
2019. okt. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Magnezium. Es ha ugy erzed,pszichologus.nem gaz segitseget kerni.
2019. okt. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!