Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » SOS, kinek mi vált be a...

SOS, kinek mi vált be a félelem elmulasztására?

Figyelt kérdés

Hosszú lenne leírnoma történetemet, röviden annyi, hogy március óta szinte állandó félelem van bennem. 5 kilót fogytam a stressztől, és sokszor bűntudatom van a tetteim miatt, és folyton félek dolgoktól, ráadásul a sok érzelem, ami bennem van kifárasztott. A háziorvosomtól kaptam nyugtatót, de én ezt természetes módon szeretném megoldani.

Kinek mi vált be? Közeledik a suli, járok pszichológushoz, de muszáj megoldanom.


2013. aug. 16. 21:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Ugyan nem természetes módszer, de nekem szinte ugyanilyen problémára a Cipralex nevű gyógyszer segített. Ezt ha jól tudom csak pszichiáter írja fel. Nekem semmi mellékhatása nem jelentkezett, pedig már május óta szedem. Az első kb 10 nap rosszabbodik a dolog, de utána sokkal jobb lesz.
2013. aug. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Menj vissza a háziorvoshoz, és mond meg neki, hogy nem használt a nyugtató, és szakorvoshoz szeretnél elmenni. A pszichiáter majd megmondja, mi lenne neked a jó. De a problémáidat neked kell megoldanod, vagy belenyugodnod. A nyugtató segít ebben. De ihatsz nyugtató hatású teákat.
2013. aug. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha ez állandó, ok nélküli félelemérzet, akkor az lehet például GAD (generalizált szorongás), amiből egyedül nagyon nehéz kikecmeregni. Mindenképpen szükséges lenne egy pszichoterápia legalább


# 1: Cipralexet nem ajánlom, mert vannak annak is komoly mellékhatásai, amik csak később jönnek elő. Nálam fásultság és teljes érzelem mentesség (GAD tünetei viszont megmaradtak nagyjából) még a szedésének befejezése után is. Már 3-4 hónapja befejeztem, mégsem tudok semmit érezni. Nem vagyok szomorú, nem vagyok boldog vagy vidám, semmi.


Szedés közben pedig állandó idegesség, feszültségérzet, ilyen feszült ásítás érzés folyamatosan... Nem jó az a gyógyszer. Nagyon nem.

2013. aug. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!