Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » "A mentális egészség nem más,...

"A mentális egészség nem más, mint a valósághoz való feltétlen nélküli ragaszkodás. " Mi van, ha?

Figyelt kérdés

Van egy elképzelt világom. Ez gondolom nem kóros, mindenki szeret ábrándozni, elképzelni bizonyos szituációkat, akár még párbeszédeket is. Nekem ezek újabban sűrűbbek lettek, sokszor kapom magam azon, hogy bambulok, és a fantaziam tölti ki az időmet. Tudom, hogy nem a valóság, és ha kell, pl munka közben, abszolút tudok koncentrálni arra, amiben éppen vagyok. De néha nehéz. Lehetnek ennek veszélyei? Ismertek trükköket, praktikákat, amik segítenek a valóságban maradni, és maximálisan megélni a jelent? Van hasonló tapasztalatotok?


Szakembert ne ajanljatok, járok pszichoterápiára, ez ilyen itthoni kiegészítés lenne. Előre is köszönöm!



2019. júl. 3. 15:19
 1/1 A kérdező kommentje:
*feltétel
2019. júl. 3. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!