Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet feldolgozni egy...

Hogy lehet feldolgozni egy autóbalesetet?

Figyelt kérdés

Egy hónapja van meg a jogosítványom.


Egy hete volt a baleset. Hajnali órákban a lámpák csak figyelmeztető sárga jelzéssel villogtak. Egy kereszteződéshez érkeztem, lelassítottam, elnéztem jobbra, balra és jobbról láttam egy kocsit jönni. Mivel 30-al mentem, gondoltam az autó még elég messze van, szóval gondoltam gázt adok és továbbmegyek egyenesen.


Mire feleszméltem a másik autó már elkapta az autóm hátulját, pördültem egyet, aztán ennyi. Viszont mellettem ült a párom is, ami miatt egyszerűen nem tudom elfelejteni az egészet. Sérülés nem történt.


A jobbról jövő sofőr nem lassított, mivel ő is azt hitte átférek. Vagy ő jött túl gyorsan, vagy én voltam teljesen ostoba és rosszul mértem fel a helyzetet. De inkább az utóbbi.


Annyira bűntudatom van és zavar az egész, hogy ezen agyalok egész nap. Hogy meg kellett volna inkább állnom a fenébe.


A párom amúgy teljesen nyugodt maradt, nem is nagyon érdekelte, mert nem sérült meg senki.


De ha 1 méterrel hátrább lettem volna, akár a bordáim is széttörnek vagy rosszabb.


Ti mit javasoltok, mit tegyek, ha nem múlnak a negatív érzések?


2019. okt. 14. 12:01
 1/4 anonim ***** válasza:
69%
A lényeg hogy sérülés nem történt csak anyagi kár. A helyzetet rosszul mérted fel, ilyen előfordul sajnos, ezért érdemes jobban odafigyelni. Az hogy hogyan tedd túl magad, majd idővel enyhülni fog. Ezen nem tudsz már változtatni, megtörtént, ez van, sérülés nem lett belőle, igaz az autónak annyi de ilyenkor ez legyen a legkevesebb. Legközelebb körültekintőbb leszel és inkább várd meg mint hogy kockáztass.
2019. okt. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
11%
Mindenkivel előfordul, ne emészd magad miatta. A legjobbak is borulnak. És ebből lesznek a legjobb sztorik. Most még friss és szar, de autód lesz másik! Mindenki rendben van, mindenki hibázik.
2019. okt. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
11%
Jó kérdés. Én azt hittem, idő, de nálam nem segített, enyhített valamit. Kilenc éve volt a baleset, igaz, én akkor a fejemmel darabokra szedtem a szélvédőt. Így is olcsón megúsztam, mégis félek az autóban. :/ Nem tudom, mi segítene. (Én nem vezetek, utasként félek)
2019. okt. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem 2 balesetem is volt most másfél hónapon belül. Egy éve van jogsim és nekem is nagyon nehéz volt feldolgozni mindkettőt, de már túltettem magam rajtuk. Egymás után mentünk Anyával, én megálltam a sárgánál és pár másodperc múlva hatalmas csattanás, anyukám belémjött hátulról. Az ő autójának az eleje totálkáros lett, leszakadt az egész eleje és nem tudott továbbmenni. Az enyémnek csak kicsit nyomódott be a hátulja az övéhez képest. Egy hónappal korábban meg én mentem neki a parkolóházban egy oszlopnak.
2019. nov. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!