Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszióra mi a gyógyír?

Depresszióra mi a gyógyír?

Figyelt kérdés

Párom depressziós. Semmi oka rá, de állítólag az, egy egyszeri szakemberrel való beszélgetés alapján (bár a papírját nem olvashattam el)... Mindkettőnknek van munkája, három egészséges, tündéri gyerekünk van. Pszichiáter bogyókat írt fel neki, 1,5 hete szedi. Egyelőre nem használ, de még korán van... Mióta papírja van a depressziójáról, mindenért engem ugráltat, a gyerekeket sem hajlandó haza hozni a suliból, ki sem mozdul otthonról, ma is csaknem éhezett, mert nem akart/mert/volt hajlandó átmenni a szemben lévő pékségbe. Szerintem kissé túlzásba esett. Anyám szerint ez csak "hiszti", igenis össze kellene kapnia magát és férfinek lenni a bogyószedés helyett, többet foglalkozni a gyerekekkel és kevesebbet a laptoppal, stb. Sosem érintett semilyen formában a depresszió, valóban elég lenne egy életmódváltás, vagy tényleg a cselédjének kellene lennem, míg a bogyókat szedi...? Közben alakul a botrány is, mert nem tudtam ma menni a gyerekekért, mert nem volt, aki helyettesítsen a munkahelyen. Ezért "begyógyszerezve" (nyugtató+kedélyjavító) neki kellett elmennie két buszmegállónyit. Esküszöm félek hazamenni...

Anyám szerint hosszú évek óta mérgez lelkileg a párom (picit én is így érzem), és rég le kellett volna lépnem a gyerekekkel... Azt mondta, hogy ha kell, segítenek is. Komolyan elgondolkodtam rajta, viszont csak akkor tenném meg, ha tényleg hiszti és tényleg csak kihasznál, viszont ugye ezt nem tudom... Ha valóban depressziós beteg, vajon mennyi idó, mire rendbe jön? A gyerekekkel is türelmetlen, minden szarért veszekszik, pl ne rázd a kezed, összefröcskölöd a falat. Egyszerűen nem tudom mivel tennék jót, ha fofom a gyerekeket és elhúzunk, vagy ha mellette maradok annak reményében, hogy egyszer jobb lesz...?


2019. okt. 15. 16:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is depressziós vagyok. Nekem fizikai tüneteim is vannak. Szédülök, majd elájulok stb. De járok dolgozni ellátom magam mert muszáj. Attól hogy egy pszichiáter ezt mondta 1 óra után nem biztos hogy az de ha az is ennek oka van és nem indok arra hogy kihuzza magát valqki mindenből. A bogyó szerintem csak nagyon súlyos esetben megoldás de akkor sem gyógyszer mert nem gyógyít meg csak egy mankó ami segít amíg az illető megoldja a priblémáit. Szerintem le kéne vele ülnöd beszelni és elmondani hogy támogatod de te is létezel és nem áldozhatod fel magad érte meg a gyerekeket sem. Sajnos vannak olyanok akiknek egy ilyen diagnózia csak ürügy arra hogy most már papírjuk van róla és nem kell csinalniuk semmit. Magyarán visszaélnek vele. Ezt nem szabad hagyni
2019. okt. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem lennék meglepve, az apja sem százas... Lehet ilyesmit örökölni? Ő meg egyfolytában dünnyög, rángatózik, kummog, ha ideges nem bír normálisan beszélni...
2019. okt. 15. 16:50
 3/13 anonim ***** válasza:
69%
Megtanultam együtt nem-élni vele. Mivel a depresszió az élet kedv teljes hiányát jelenti.
2019. okt. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
21%
Te mentél hozzá. Az apja már akkor is százas lehetett. Nehéz ügy ez...Megint döntened kell. A depresszió nem influenza, hogy 8 nap alatt gyógyul.
2019. okt. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

"Semmi oka rá"

A klinikai depresszióhoz nem kell ok.


" igenis össze kellene kapnia magát és férfinek lenni a bogyószedés helyett, többet foglalkozni a gyerekekkel és kevesebbet a laptoppal"

Na, ez az, amit egy depressziós, vagy akár más mentális betegségben szenvedő embernek sosem mondunk! Nekem személyiségzavarom van, és komolyan mondom, öröm az ürömben, hogy nő vagyok. Így nem tudják a fejemhez vágni, hogy "légy már férfi".


Tudod mi inkább itt a baj? Az, hogy

1. Nem tudtok beszélgetni őszintén és nyíltan. Mi az, hogy házastársak vagytok három gyerekkel, és az egyikőtök eltitkolja az orvosi iratait mások előtt? Nekem még "csak" vőlegényem van, de sosem csináltunk titkot egymás orvosi papírjaiból. Bár, anélkül is bízunk egymásban, hogy tényleg csak azt közvetítjük, amit a doki diagnosztizált.


2. Zsarol. Az állapota sajnálatos, és tényleg nem tehet róla, DE attól még nem kellene felhatalmazva éreznie magát ahhoz, hogy egy rabszolgaként tartson. Szerintem itt is az segítene, ha őszintén megbeszélnéd vele, hogy megérted a helyzetét, és kitartasz mellette, DE a csicskása nem leszel. Ha pedig ez sem hat, na, hát akkor cuccolj anyukádhoz.

2019. okt. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy húszévesen ezek nem tüntek fel. Pontosabban feltűnt, hogy az apja kummog, de úgy voltam vele, hogy fura, és ennyi. Nem gondoltam, hogy ekkora bajokat jelezhet. A párom meg így visszagondolva, sosem volt egy erős akaratú ember. Megtesz mindent a gyerekekért, de utána ezt hangoztatja is, és általában a könnyebb utat választja. Pl a csaknem 400E-res állását otthagyta egy nyugodtabb melóért, amivel kb fele annyit keres. Szerinte azért, mert érezte, hogy nem bírja lelkileg (mostanit pár hónap után ugyanúgy nem bírta). Most engem cseszeget, szinte zsarol, hogy keressek egy jobban fizető állást, amire előbb-utóbb úgyis rákényszerülök, hiába szeretem a jelenlegit. Holott az én véleményem szerint csak "tökösnek" kellene/kellett volna lenni...
2019. okt. 15. 17:16
 7/13 A kérdező kommentje:

Nem csak a "légy már férfi" - ről van szó. Mondtam azt is, hogy játsszon többet (mit többet, egyátalán nem ül le velük játszani...) a gyerekekkel, erőltesse meg magát és legalább csak próbáljon pozitívabban gondolkodni, de nem. Hazamegy, gépet be, torrent, utána filmnézés. Nem akarok igazságtalan lenni, hozzátartozik a dologhoz, hogy mindent meegcsinál otthon, wc pucolástól a főzésig, de utána azt is hallgatom egy hétig... Hiába nem voltam még csak a közelben sem, míg ő ezeket csinálta, és hiába mondom, hogy szupi, de megcsináltam volna én is.

A fiúnk engem - az anyját! - hívja hogy menjek vele autózni... A gyerekeket én altatom, mindenért engem hívnak, egyfolytában csak azt hallom, hogy " ANYA ANYA". Ebbe is cseszettül kezdek belefáradni... Apázás csak akkor van, ha mondjuk én a wc-n ülök és éppen nem tudok menni... Nem hiszem, hogy ennek is így kell lennie.

2019. okt. 15. 17:25
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én azt gondolom, hogy a depresszió a 20. Század betegsége. Korábban bánatnak vagy szomorúságnak hívták. Akárki akármit mond nem hiszem hogy nincs oka. Mondom ez úgy hogy én is benne vagyok. Ez nem csak az én véleményem hanem neves pszichiáteteké is. Pl. Feldmár András...stb. A férjednek te tudsz elsősorban segíteni azzal ha bedzélgettek mik lehetnek az okok. És ha megvan talán a megoldásban is segíthetsz. De ehhez ő is kell. Senkit nem lehet megmenteni önmagától! Ha ő viszont elvan mibt egy befőtt az állapotával akkor sajnos nem tudsz mit csinálni mint lelépni mert áldozatként működni nem lesz jó. Auért próbáld az ő helyébe is elképzelni magad. Vajon nem túlzóak e az elvárásaid felé. Tökéletes mintaférj és apa nincs. Te sem vagy tökéletes. Beszélgetnetek kell a problémáitokról és arról mi van vele, ez mádképp nem fog menni. Depressziót örökölni meg nem lehet. Maximum valakit sok trauma ér gyerekkorában és emiatt sérül a személyisége. Flugos szülők mellett meg erre nagyobb az esély.
2019. okt. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
26%
Felelős vagy ezért az emberért?
2019. okt. 16. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
52%
Úgy értem, hogy nem te tehetsz erről. Neki meg ott az orvos, amiben tudsz segítesz, de nem kell az életed feláldozni.
2019. okt. 16. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!