Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a gyógyír depresszióra?

Mi a gyógyír depresszióra?

Figyelt kérdés
Nem voltam soha azafajta depressziós tipus, de mostanában mintha az lennék. Nem történt semmi sokk, vagy halál, és ez kicsit kisebb jelentőségű dolog. Mert a szerelmi életem nincs rendben, mivel most nincs is. Igazábol nem akarok öngyilkos lenni, csak rengeteg elutasitás ért mostanság ami egy nőnek kicsit kellemetlen. (pl:randi és utána közölte az illető hogy nem akar tölem semmit.)Még csak 16 éves vagyok de nem normális dolog h minden éjjel sírok, mert úgy érzem soha nem fogom megtalálni azt aki hozzámvaló. És rengeteget veszekszem, továbbá néhány kajátol elmegy a kedvem, amit ezelőtt imádtam. Nem súlyos de határozottan nincs önbizalmam mostanság. A külsőmmel alapvetően nincs gond, nem látszik, hogy belül kikészültem, jól titkolom, de ötletem sincs h mit tehetnék, hogy picit jobb kedvvel és önbizalommal éljem a napjaim. Fiatal vagyok még, és ddig egy komoly kapcsolatom volt...Szerintetek mit tehetnék hogy több életkedvem legyen??
2010. máj. 16. 17:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia, szeretnélek jókedvre deríteni, . biztos , hogy nem veled van a baj, csak rosszkedvet azt nemnagyon lehet palástolni, és gondolom látszik rajtad hog nem vagy jó passzban, próbálj barátnőddel többet beszélgetni, és elterelni a gondolataid a párkapcsolatról, mert van egy csomó más amivel foglalkozhatsz, és amikor a toppon leszel akkor találod meg az igazit, ha most keresgélsz lehet hogy nem a megfelelőt találod meg, olyat aki kihasználja azt hogy nincs önbizalmad és csak még jobban porig aláz.., Találd meg magadban a legjobbat, ne nyomd el azt aki igazán akarsz lenni, Aki mer az nyer!!!Fel a fejjel. Remélem segítettem;)22/l
2010. máj. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Én is ilyen voltam pár hónapja.A néhány barátom ellenem fordúlt, szerelmi életem a béka feneke alatt volt.Csak a családomra számíthattam, így igyekesztem a kedvükben járni, és barátságos lenni és főként menteni a menthetőt.Maradék batátaimmal sokszor együtt töltöttem az időt, és akkor kezdtem el sokat olvasni, mert ebben megtaláltam a nyugalmat, és semmi sem bántott.

* * *

Nézd a jó oldalát.Így most több időd jut magadra.És ne keseredj el hiszen neked még vannak barátaid és a családod is szeret.Amúgyis ez most csak egy ideiglenes állapot, sok fiú fog még nyomothagyni a szívedben/megsérteni.

Ami a kaját illeti egyszerűen csak annyira magadba vagy fordúlva hogy étvágyad sincs.Addig nincs baj amíg eszel... mert ha már azt sem fogsz akkor egészségügyi problámáis lehetnek.És említetted hogy veszekszel... ez az jelenti hogy csak magadtad véded nem?Annyira szomorúvagy hogy avval nyugtatod magad hogy még van remény...Mármint ezzel mutatod ki, hogy sokat veszekszel.

És ha sírni kell, ne tartsd vissza a könnyeidet mert azzal sokkal rosszabb lesz.Jobb ha kiadod magadból a fájdalmat.

* * *

Szervezz családoddal délutáni programokat, ha van testvéred akkor szentelj rá időt.

Járj el a barátnőiddel vásárolgatni stb.

És most még nem hiszem hogy készenállsz egy újabb kapcsolatra.

2010. máj. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon köszönöm.^^ Máris jobban érzem magam. És tudom h nem csak a szerelem van a világon, de nem tudok másnak örülni. mégegyszer kösziii:)
2010. máj. 16. 18:31
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Az orbáncfű teát próbáltad már? Kifejezetten depresszióra ajánlják, nincs mellékhetása és nagyon finom :D

Apróságokkal is sokat javíthatsz a hangulatodon. Én például ha egyedül érzem magam mindig gyújtok egy gyertyát, nem tudom miért, de attól valahogy kevésbé érzem magam egyedül. Ha kádatok van tehetsz finom illatú illóolajokat a vízbe, fürdősót, habfürdőt, oda is bevihetsz 1-2 mécsest... Olvass valami jó könyvet, amit ajánlanak, vagy egy olyat, amit eddig is szívesen olvastál, és szereted... Egyél valami finomat, hívd fel a barátaidat, szervezzetek vidámabb jellegű programokat... Ha nincs mellettem senki akkor leginkább a baráti kapcsolataimat szoktam továbbépíteni, ennek több előnye is van, sok közös élmény és jókedv, és az ismerősök révén meg úgyis akad egyszercsak valaki, akivel egymásba estek :P

2010. máj. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
hát nagyon köszönöm. [:
2010. máj. 17. 18:34
 6/6 anonim ***** válasza:
Gyere össze velem, ígérem, hogy nem foglak elutasítani.
2011. jún. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!