Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszióra mi a gyógyír?

Depresszióra mi a gyógyír?

Figyelt kérdés

Párom depressziós. Semmi oka rá, de állítólag az, egy egyszeri szakemberrel való beszélgetés alapján (bár a papírját nem olvashattam el)... Mindkettőnknek van munkája, három egészséges, tündéri gyerekünk van. Pszichiáter bogyókat írt fel neki, 1,5 hete szedi. Egyelőre nem használ, de még korán van... Mióta papírja van a depressziójáról, mindenért engem ugráltat, a gyerekeket sem hajlandó haza hozni a suliból, ki sem mozdul otthonról, ma is csaknem éhezett, mert nem akart/mert/volt hajlandó átmenni a szemben lévő pékségbe. Szerintem kissé túlzásba esett. Anyám szerint ez csak "hiszti", igenis össze kellene kapnia magát és férfinek lenni a bogyószedés helyett, többet foglalkozni a gyerekekkel és kevesebbet a laptoppal, stb. Sosem érintett semilyen formában a depresszió, valóban elég lenne egy életmódváltás, vagy tényleg a cselédjének kellene lennem, míg a bogyókat szedi...? Közben alakul a botrány is, mert nem tudtam ma menni a gyerekekért, mert nem volt, aki helyettesítsen a munkahelyen. Ezért "begyógyszerezve" (nyugtató+kedélyjavító) neki kellett elmennie két buszmegállónyit. Esküszöm félek hazamenni...

Anyám szerint hosszú évek óta mérgez lelkileg a párom (picit én is így érzem), és rég le kellett volna lépnem a gyerekekkel... Azt mondta, hogy ha kell, segítenek is. Komolyan elgondolkodtam rajta, viszont csak akkor tenném meg, ha tényleg hiszti és tényleg csak kihasznál, viszont ugye ezt nem tudom... Ha valóban depressziós beteg, vajon mennyi idó, mire rendbe jön? A gyerekekkel is türelmetlen, minden szarért veszekszik, pl ne rázd a kezed, összefröcskölöd a falat. Egyszerűen nem tudom mivel tennék jót, ha fofom a gyerekeket és elhúzunk, vagy ha mellette maradok annak reményében, hogy egyszer jobb lesz...?


2019. okt. 15. 16:36
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
kérdező, a gyerekek azért téged hívnak, mert az apjuk egy hadd ne mondjam micsoda. A gyerekek megérzik, hogy ki szereti őket, azért téged hívnak, mert AZ APJUK NEM BIZALMAT KELTŐ számukra! Nem is lesz az, nem lesz változás! Az ilyen embert magára kell hagyni! Én is depressziós vagyok nagyon súlyosan, de nem bántom a szeretteim... Tudod mennyi lelki sérülést megúszhattam volna, ha anyám időben otthagyja apámat??? Tudod, hogy apám mennyire közre játszott abban, hogy 29 évesen depressziós vagyok és meg akarok halni? 8-10 évesen még élénk, életerős gyerek voltam, viszont apám mindent megtett, hogy tönkre tegyen lelkileg, pontosan ezzel az idegenséggel
2019. okt. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, folytatva a mondókám, ha akkor anyám lelép apámtól még mikor 8-10 éves voltam, akkor most lelkileg egészséges ember lehetnék. De nem lépett le, azt hitte majd minden rendben lesz és hadd ne mondjam, mi történt és hol tart a "családunk" most, ami soha nem is volt család. A férjed viselkedése tipikus mártírkodó zsarnok, sosem fog megváltozni, a hozzászólásaidból pedig már kiérezhető, hogy szó szerint tartasz tőle, az uralma alá kerültél már. A gyerekek is, és őket is mérgezni fogja és a TE LELKEDEN FOG SZÁRADNI, ha hagyod, hogy a gyerekeid érzelmileg tönkremenjenek emiatt, mert gyerekként kell az alapokat lefektetni, és ha NINCS apa, az még mindig sokkal jobb, mintha egy olyan rossz apa van, aki full lehúzza az embert. Én ezért utálom anyámat, mert nem mentett meg ettől a patkánytól, mikor az ő felelőssége lett volna. Semmit nem ér, hogy 19 évesen már eljöttem otthonról, abban a 19 évben míg apám terrorizált lelkileg az egész életemet elrontotta, mert egy önbizalomhiányos, bizonyításkényszeres, görcsös semmirekellő lettem, HOLOTT TUDOM, tíz éves korom előtt még NEM ez voltam, hanem egy magabiztos gyerek! Ha el akarod rontani a gyerekeid hátralévő életét, akkor csak hajrá, maradj ezzel a pancserrel, aztán imádkozz, hogy ne kelljen átélned azt, amit anyámnak (egy gyerekét már elvesztette, guess what? öngyilkos lett).... TIÉD a döntés. Az én szüleim sem vették komolyan, hogy a gyerekük érzelmi világa fontos. Ez az eredménye. Amúgy én is ki fogom magam nyírni tehát két gyereket veszítenek el életük során. De mondom tiéd a döntés.
2019. okt. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Még valamit elmondanék, csak hogy érezd a súlyát annak, egy apa mennyire tönkre tudja tenni a gyerekét érzelmi zsarolással és mártírkodással:

19 évesen jöttem el otthonról, most 29 éves vagyok. 10 év alatt számtalan szakembert, pszichológust, pszichiátert és egyéb segítőt kellett megkeresnem, hogy az életben való nehézségeken átsegítsenek. A férjed mártírkodása és zsarnoksága el fogja nyomni a gyerekeid érzelmeit, és ha nincsenek az érzelmek kifejezve, érzelmi fejlődés sincsen... 100%, hogy verbálisan is terrorizálni, becsmérelni fogja őket, soha, semmi nem lesz jó neki, amit csinálnak, vagy nem csinálnak.

Visszatérve, 22 évesen ott tartottam, hogy nem tudtam megvédeni magam konfliktus helyzetben, nem tudtam képviselni az érdekeimet az életben. Ez egy olyan dolog, ami az önfenntartás egyik alapja. És egyébként egészséges lelkű gyerekeknél tinédzserkorban AUTOMATIKUSAN tanulódik meg. Azaz nem 22 évesen jár egy normális ember pszichológushoz azért, hogy ki merje mondani egy konfliktushelyzet során, amit érez... Csak hogy éreztessem veled. Az agressziótól féltem, hiszen apám agresszív volt, a te férjed is agresszív, csak szólok. Tipikus ki az úr a háznál hozzáállás és ha nem körülötte forog minden, akkor mindenkit büntet maga körül. A férjedet dühíteni fogja, hogy a gyerekeid állandóan téged akarnak, mert őt nem szeretik, nekik ő nem egy bizalomkeltő jelenség és mivel nincs semmi önkritikája, ez még több feszültséget generál majd benne és ezért még jobban cseszegetni fogja a gyerekeidet ok nélkül. Illetve talál majd okokat, de nem arról fog szólni valójában az egész. Ellenszegülés esetén ismételten mártírt csinál majd magából, hogy mindenki összefogott ellene és ellene van az egész világ. A gyerekeidbe BŰNTUDATOT és SZÉGYENT fog ágyazni ez az ember, amelyek a legkegyetlenebb érzések, amelyek a lelket belülről őrölik fel. Végük lesz a gyerekeidnek, mint a botnak, szerencsétlenek, önizalomhiányosak lesznek, először majd csak azt veszitek észre, hogy egyre érdektelenebbek mindennel kapcsolatban, stb, sokat alszanak, zombik, stb... AZelőtt kell még megelőzni a bajt, mielőtt még a gyerekből eltűnik az élénkség és magabiztosság, mert amint félénkké válik, ott a baj és onnantól kezdve HALOTT ember lesz! Ezt akarod a gyerekeidnek? Érnek neked annyit a gyerekeid, hogy ott hagyd ezt a mocskot? Téged minősít, ha nem! Főleg, ha anyád vagy más rokon segít, akkor főleg tedd meg! Igen tudom, hogy félsz, hogy mi lesz, ha anyukád csúnyán fog velük bánni, de egy anyós rossz magatartása nem lesz rájuk olyan negatív hatással, mint a saját apjuktól érkező elutasítás és harag! Ha kíváncsiak az apjukra, akkor mehetnek hozzá látogatni, de ha nem, akkor NEM ÉRDEMLIK MEG, hogy összezárva legyenek egy ilyen elmebeteggel! Vedd komolyan! 25 évesen bántalmazó kapcsolatban voltam, ahol zsaroltak és erőszakkal próbáltak megfélemlíteni, szerinted miért? A szexuális életemről hadd ne is beszéljek, milyen nehézségekkel teli volt. Úgy kellett megtanulnom a nevetést is kiengedni és megengedni magamnak, hogy egyáltalán nevethessek. 1 éve tudtam meg, milyen olyan környezetben lenni, ahol elfogadnak, mert már majdnem harminc évesen tudtam csak elképzelni, hogy nem bántanak az emberek magam körül. Ezt akarod a gyerekeidnek? Soha nem lesz vége. Apám miatt örökké csak vergődni fogok, hogy megoldjam a lelki gondjaimat. Nincsen vége, most is depressziós vagyok, szedtem gyógyszereket is, aludni se tudtam, azt hittem teljesen megzakkanok, beraktak a pszichiátriára is, teljesen tönkre vagyok menve!!! Ennek ellenére EGYEDÜL tartom magam fent, segítség nélkül, pontosan fizetem a lakbért, rendesen bejárok dolgozni, tisztán tartom a lakást és ami a legfontosabb, hogy nem keresek magam mellé párt, akinek mártirkodhatok és akitől elvárjam, hogy elviseljen! Kicsit gondolkodj el ezen. Mi a férjed baja? Én volt, hogy 2 órát se tudtam aludni éjszakánként. Mégis bementem másnap dolgozni! Sőt, én odáig eljutottam, hogy meg is akartam halni. Szóval a gyerekeid apja ténylegesen csak egy ragadozó, nem pedig olyan ember, aki valójában bajban lenne... Majd a gyerekeid lesznek bajban, ha nem szabadítod meg őket ettől az embertől. És akkor majd rájössz, de már késő lesz. Lassan 30 éves vagyok, 10 éves korom óta kb 2 olyan évet tudok mondani, amelyben emberhez méltóan boldog voltam és azt éreztem, hogy érdemes élni. Kicsit gondolkodj el akkor szerintem ezen, meg az arányokon... Nem fogod tudni SEMMIVEL sem helyre hozni ha hagyod hogy ez a ragadozó elevenen felfalja a kölykeid egy életre, járathatod majd őket pszichológusról pszichológusra, nyomorékok lesznek, meg fogja őket nyomorítani egy életre emberileg és mindenhogyan!

2019. okt. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!