Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológia. Honnan tudom...

Pszichológia. Honnan tudom kepes lenne e bantani megütni eldobni a gyermeket csecsemőt?

Figyelt kérdés

Nagymama idegbeteg de külvilágra tud színészkedni (egy ideig).

Állandóan mintha "megszállták volna" kitörései vannak aminek tudom az okàt pokoli elete volt (van) nem tudott megküzdeni a "demonaival".

Nem mentegetem csak értem.

Velem ugynaolyan agresszív, az unokával viszont kedves.

Mivel viszont egyre hamarabb pattan el a húr... honnan tudom hogy mérgében nem üti meg vagy vágja földhöz?

Őt sose bántotta tipikus aldozat a nagymama, de nem tudom biztonsagban van e a pici vele.

Nemrég is földhözvágta mérgében (magát hergeli) a legközelebbi dolgot (üveg is volt a bevásárlószatyorban) még szerencse hogy a pici messzebb volt tőle.

Szóval milyen jeleket lehet látni? Vagy az eddigiek epp elegek hogy borítékolni lehessen h elobb utobb megtortenhet?

Azaz ne hagyjam oket csak felugyelettel ritkan?



2019. okt. 25. 20:45
 1/5 Ridamov ***** válasza:
100%
Szerintem be kéne iktatni nála egy kivizsgálást. Azok alapján amit mondasz, szellemileg nem teljesen ép.
2019. okt. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

SOHA ne hagyd őket felügyelet nélkül.


Keress egy neurológust- valószínűleg kezdődő demens (van olyan formája az Alzheimernek is, ami időnkénti agresszivitással jár)

2019. okt. 26. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem kér segítséget. Egész életében (amitóta ismerem) ilyen volt leírtam fentebb röviden az okát. Őt is kikészítették és a sok ideget nem tudja máshogy/máson leadni.

Igyekszik de nem megy neki. Ilyen korban is sok évbe telne ha van sok segítség de ő erre nem hajlandó sajnos.

De köszönóm a megerősítést.

Annyi ideig hagyom őlet kettesben amíg pl lezuhanyzok vagy kimegyek a konyhába elmosogatni ahova nem tudom magammal vinni.

Vele szemben aranyos nagyi, de akkor is agresszív velem szemben hiaba kettőnk között 1méter van és a pici. Nem mindennapos az enynire tátrális kirohanása de nagyon gyakori nem havi 1szer fordul elő.

2019. okt. 26. 07:03
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de én ilyen ember kezébe öt másodpercre se adnám oda a gyereket, nemhogy addig, amíg zuhanyzok...
2019. okt. 26. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Képes ra" annyit tesz, hogy még tudná tenni, mert minden adotrsaga megvan hozzá. Ha egy csecsemő elektromos ütést adna le, kevesen lennének képesek megállni, hogy ne dobják el, hiszen saját életük veszélyeztetésének elhárítása sokkal nagyobb, erősebb kényszer.

Ilyen értelemben, mindenki, akinek keze van, képes eldobni egy csecsemőt.


A kérdés inkább az, hogy hajlamos-e, megtenné-e?


A lehet és a szabad szavak között, aki nem ismeri a különbséget, az sokszor kerül bajba, mert megteszi amit lehet, de nem szabad.

2019. okt. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!