Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elmebeteg a rokonom? Milyen...

Elmebeteg a rokonom? Milyen jellegű elmebetegség ha igen?

Figyelt kérdés
A nagynénémre gyanakodok egy ideje, hogy lehet vmi elmebetegsége van. Az egész napot végig ordibálja. Főként nagyanyámmal ordított. Mama meg szó nélkül tűrte. Egyszer úgy kiabált hogy éppen hivatalos személlyel beszéltem telefonon ő meg a ház másik végében ordibált és úgy hallották a telefonba mintha mellettük tette volna. Kifelé közöltem vele hogy te nem vagy teljesen normális. Mire utánam loholt és kilökött a bejárati ajtón. Utána 1 évig nem álltunk szóba. Megtudtam hogy bevésett magának karmolásokat és azt mutogatta hogy elhitesse hogy én vertem meg. Jó végül visszajött az életembe mások erőszakos nyomulása által hogy majd ők eldöntik nekem kivel kell jóba lennem. Hosszú nem írom le.de visszatért. Na végül a saját házunkban támadott meg. Meg akartam szivatni a nővéremet mert szemétkedett 3 hete. De azért én ugorjak neki csicska hopp egy könyvvel a buszhoz. Hazudtam h nem tok menni. Erre ideküldte a nagynéném azt amikor megmondtam neki hogy most mért nem mert aljaskodott a nővérem 3 hétig csupán erre lek.... Zott, leszajh....ázott,ler....ibancozott. Végül verekedés lett amit ő kezdett. Úgy rángatott végig a házon hogy a hajamn ál fogva rángatott miközben tele torokból ordította hogy most meghalsz k. Rva. Megdöglesz r.banc. Utána hátrament apámhoz és előadta a hattyúhalálát hogy én megvertem. Megint nem álltam vele szóba 1 évig. Szó szerint hiába szólt hozzám. Nem szóltam hozzá. Mégis addig szólt hozzám amíg 1 mondatot ki nem szedett belőlem. Azóta meg úgy csinál mintha mi se történt volna. Akárhányszor ez szóba jött mindig az volt hogyha azt mondtam hogy te kezdted mind2 tettlegességet akkor rázza a fejét hogy nem. Te kezdted. Szabályosan elhitette saját magával a hazugságait. Mintha kialakított volna egy képzelt világot amiben ő az áldozat. Azóta hogy ezt látom hogy egy mindenre ugrik. Pl ha csak annyit mondasz hogy diétázok. Egy fröcsögéssel hogy minek kell diétázni. Most már odáig jutott hogy már az se érdekli hogy mások is meglátják az agresszív énjét. Sőt már boltosokkal is utálkozik. Azok is utálják. Mint kiderült apámmal kikezdett kiskoromban azt felajánlkozott neki. Ami persze irigységből fakadt. Vénlány. Ha neki nincs akkor a testvérének se legyen. Ha csak kérdezel tőle bármit vagy csak mondasz bmit rögvest egy fröcsögéssel beszél. Lényegében meg se tud szólalni anélkül. És ez mondom most már utcán meg közösségben is. Nagyapám 90.szülinapjakor utcán ordibált. Apám 60.szülinapján meg elkezdett a konyhában serénykedni vendégként. Mire mondtam neki hogy nyugodtan üljön le ő egy vendég. Mire most akkor vagy befogom vagy rögvest kiront a házunkból és hazamegy. Kishíján szétcseszte apám szülinapját. Mindenkire mondja a háta mögött a savat. A másik nagynénémék kulcsot adtak neki a házukhoz erre mivel csengetésre nem nyitották ki így mindent kinyitott és a nagybátyám asztaláig meg sem állt kopogás nélkül. Ennyit az intimszféráról.tanítóként dolgozott. Ott is mint a sakál ordított. Megmondom az őszintét én már gondolkoztam azon hogy felveszem hogyan viselkedik hogy bediagnosztizálja egy pszichiáter. Mert már attól félek hogy veszélyes lehet másokra. Engem 2x megtámadott és beadagolja még magának is hogy ő az áldozat. És ő ezt tényleg így is hiszi. Ez nem normális az tuti. Letiltottam a hívását, a facebookját és nem álltam szóba vele és még ezután se fogja fel hogy végeztünk. Mintha én lennék a rögeszméje. Én már komolyan ilyen gondolataim vannak hogy nem megyek feléjük de hiába rágom a szájába hogy végeztünk nem fogja fel. Hogy mivel látom hogy én vagyok a rögeszméje eskü ilyen gondolataim vannak hogy ez mennyire beszámítható? Pszichopata? Skizofrén? Sőt mivel tudom hogy azt kívánja hogy Vénlány legyek mint ő így komcsi fordult már meg olyan a fejemben hogy ha egyszer gyerekem lesz vagy meglátja hogy terhes vok nem fog-e eldurranni az agya rám úgy hogy bekattan és megtámad?lehet ez még nem aktuális de akkor is vannak már ilyen félelmeim hogy vajon milyen elmebetegsége van és meddig mehet el velem szemben. Egy folyton ordibáló, fröcsögő, gyűlölködő, erőszakos, hazug, saját hazugságát elhivő, tolvaj, kétszínő nő. A beteg anyjával is ordibáló. Egyszer majdnem ráborította az asztalt az alzheimeres mamára. Ez mi? Pszichopata? Skizofrén? Kell tőle félnem?
2019. okt. 25. 21:53
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Maga az impulzivitás több betegségre is jellemző lehet. Az önmagát áldozatnak mutatás pedig a nárcisztikus/antiszociális (a pszichopatát ma ennek nevezik) személyiségzavarra jellemző leginkább. Valószínűnek tartom, hogy itt több betegségről van szó, mert egy pszichopata a külvilág felé pozitív képet mutat, ezért inkább kevert betegség. Viszont, ha hozzád ér megint, akkor azt már ne hagyd annyiban, muszáj valamit kezdeni vele, akár a hatóság bevonásával. Egyre agresszívabb lesz és egyre durvább dolgokat enged majd meg magának. Lényegében már fel is jelenthetted volna, mert megfenyegetett, hogy megöl, ráadásul meg is tépett...
2019. okt. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen csak mivel nem látta senki így nem tudtam volna bizonyítani hogy megtámadott. De milyen más betegség lehet még a nárcisztikusságon kívűl? Szted ez már van olyan szinten hogy minden ok nélkül is nekem jöhet? Csak mert mit tudom én meglátja hogy nekem sikerült elérnem valamit amit neki nem és azon bekattan és azért megtámad mondjuk. Ilyen elképzelhető már nála? Olvastam egy Bangladesi nőről aki Angliában dolgozott. Jól élt és amikor hazalátogatott akkor pár rokona megölt e a gyerekével együtt az utcán egy bozótvágóval mert irigyek voltak rá. Bekattantak mert elérte amit ők nem tudtak. Ez a nő minden téren irigy rám is másokra is. Bekattanhat annyira hogy megtámadjon csak úgy mert irigy? Már most is ezért vok én a rögeszméje.
2019. okt. 25. 22:27
 3/9 anonim ***** válasza:
Időzített bomba... Idő kérdése, hogy mikor fog valakit úgy bántani, hogy az visszafordíthatatlan legyen. Nem tudod megszakítani vele a kapcsolatot? Az lenne a legjobb számodra, bár ettől függetlenül a rokonság többi tagja nem fog megmenekülni. :(
2019. okt. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De azon vagyok hogy őt is és a többi rokont is kirakjam az életemből. Azok meg kisebbségi komplexusosak akik folyton fikázódnak irigységből. Hazugok is. Ordibálósak. Nem komplett szinte az összes. Azóta lettem a közutálat célpontja mióta egyetemre mentem. Onnantól folyton lefelé próbálták nyomkodni. Irigyek. El akarok költözni külföldre. Persze addig is jó lenne tudni hogy mennyire legyek résen mert 1 utcára lakok tőle.csak ugye 2x is visszajött az életembe. Így jó tudni hogy más szerint is elmebeteg több szinten is. Meg hogy mire számítsak. Köszi a válaszodat. Amúgy te pszichiáter vagy vagy honnan tudsz ennyit erről?
2019. okt. 25. 23:15
 5/9 anonim ***** válasza:

A lehető leghamarabb kéne ezt, mert tényleg bármikor bánthat. Nem tudod elérni valahogy, hogy a közeledbe se menjen? Tehát olyat mondani neki, amin megsértődik, de nem ugrik neked.

Nem, az elmebeteg felismeri az elmebeteget. :D Személyiségzavarom van, emiatt sokat ismerek, utána jártam rengetegnek. Szerencsére a sajátom nem nagyon durva. Voltam/vagyok bipoláris közelében, dolgoztam skizofrénnel. A volt párom enyhén nárcisztikus volt. Szóval csupán annyi, hogy utánaolvastam és van némi tapasztalatom ezekkel, de ettől még nem szent, amit mondok, lehet jön egy olyan válaszoló, aki jobb megoldást tud írni. :)

2019. okt. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Sztem elég jókat mondtál. Nem megyek feléjük már. Max faluban futhatunk össze. Csak azon töprengtem hogy újra kizárjam e az életemből. Mert ez a nő ahelyett hogy megbecsülné magát hogy 2 ilyen tetlegesség után is visszajött az életembe inkább fröcsög. Bunkózik. Sztem ha személyesen közölném vele újra hogy végeztünk akkor megtámadna.és úgyse fogná fel. Inkább azon vagyok hogy elszivárogjak másfelé
2019. okt. 25. 23:39
 7/9 anonim ***** válasza:
Rendőrségen feljelenti, megpróbálni távoltartást kérni rá. Ha mégegyszer neked megy, orvossal azonnal csináltass látleletet. De amikor épp tombol, ki lehet hívni rá a mentőt, hogy lecsillapítsák. Meg kell mondani, hogy egész nap üvölt ön és közveszélyes módon örjöng. Hétha beba szák a pszichiátriára. Nekem egyik szomszédomat vitték már el kényszerzubbonyban, addig obégatott.
2019. okt. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem kell neki megbocsájtani, sem szóba állni vele. Messzire el kell kerülni. Megjavulni nem fog.
2019. okt. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Értem. Nagyon köszönöm a válaszokat! :)
2019. okt. 26. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!