Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan hogy egy pszichiáter...

Van olyan hogy egy pszichiáter figyeli a páciensét?

Figyelt kérdés
Még év elején amikor kijöttem a kórházból akkor láttam itt egy felhasználót aki le is írta hogy pszichiáter. Mindig irogatott a kérdéseim alá. Lehetséges hogy egy ideig figyeli a páciensét a pszichiáter? Illetve van itt az oldalon olyan aki bent volt akkor amikor én is. Szerintetek lehetséges hogy figyelnek?
2019. okt. 28. 04:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem, ne haragudj de ha ezt te komolyan gondolod hát nem vagy százas.

Szigorúan elméletben és akár technikailag lehetséges lenne, de ahhoz minimum neked kéne lenned az észak koreai diktátornak, hogy ebbe valaki ennyi melót tegyen.

Másrészt nem teljesen értem, hogy is gondoltad ezt, a gyakorin keresztül figyelnek meg?


Harmadrészt igen, volt itt egy muksó aki úgy írta alá “pszichológus”, de elég bárgyú válaszai voltak, nekem inkább furának tűnt, hogy ezzel akarja többre értékeltetni a válaszait, vagy több figyelmet akar.

Nem vagyok benne biztos, hogy egyáltalàn tényleg az volt, de ha az is volt, biztos nem a te dokid.

Utolsó gondolat pedig, elhiszem hogy azt mondjàk bent, fontos vagy nekik meg a problémád, de ezért kapják a fizetésüket, nem gondolod komolyan, hogy ha kilépsz onnan, tényleg érdekel bárkit is mi történik.

Bocs, ha érzéketlen vagyok, de ez az igazság.

2019. okt. 28. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nincs. Van a munkahelyén elég figyelnivalója. Nyilván az itt válaszolók segíteni szeretnének másoknak, így olyan kategóriák kérdéseire válaszolnak, amikhez értenek. Meg ami érdekli őket. Ennyi. Téveszme azt gondolni, hogy itt figyelnek.
2019. okt. 28. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Bocs előző vagyok, az elejére nincs helyett azt akartam írni, hogy nem.
2019. okt. 28. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mikor te kijöttél, egy felhasználó azt írta magáról, hogy e szakma képviselője meg gyakran megtalálta kérdéseidet, ez semmit sem bizonyít, nem kell összekapcsolni e két dolgot. Senki sem fogja inkognito kiadni magát, hogy téged figyelhessen.

Megvan a napi munkája, sok beteggel foglalkozik, nincs olyan, hogy egy beteg különösen érdekes akit "figyel".

2019. okt. 28. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
93%
Csak a paranoid skizofréneket figyeli mindenki, a normális emberek akkor se érdekelnek senkit, ha összeesnek az utcán.
2019. okt. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Még ha tudná is a felhasználóneved, akkor sincs kint a kérdésednèl. Tehát, a realitás az, hogy ha akarna, akkor sem tudna megfigyelni. És ha belegondolsz, a megfigyeléshez miért lenne szükséges írnia? Csöndben is nézhetne, írhatna privátban, de minek? Mi célja lenne ezzel? Mire jó ez neki? Te is érezni fogod, hogy semmire.


El tudom képzelni, hogy kezdő, vagy tanulmányok alatt álló pszichológusok használják az oldalt, vagy mert itt is "gyakorolnak", vagy mert valóban próbálnak segíteni, illetve nekik ez is tanulmány valamilyen szinten. De azt nem hiszem, hogy bárki ismerőst megfigyelni számukra bármiert is hasznos lenne.


Zárójel: Szinte biztosra veszem, hogy egy jó szakembert érdekli a páciense sorsa, DE nem fogja így ellenőrizni. Nem véletlenül tartanak távolságot, és ha a terápia véget ér, akkor ott a vége. Ettől még gondolhat rád, remélheti, hogy rendben vagy, de szerintem ez a maximum.

2019. okt. 29. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!